English
 
 
Naujienos

2014-10-20

Kultūros ministerijos Garbės ženklas įteiktas dainų švenčių dirigentui, chorvedžiui L. Abariui

Kultūros ministerijos Garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk" spalio 19 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusio koncerto metu įteiktas Lietuvos dainų šventės dirigentui, LRT valstybinio choro įkūrėjui, chorinės muzikos propaguotojui, pedagogui, kompozitoriui profesoriui Lionginui Abariui.

Plačiau
 

2014-10-17

Kultūros ministras: ar visuomenė vis dar nori mokėti nedirbantiems aktoriams?

Spalio 22 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete pristatys aktorių, teatrų vadovų ir kultūros ministerijos atstovų darbo grupės, rengusios Teatrų ir koncertinių įstaigų valdymo ir finansavimo modelio teisėkūros projektą, rezultatus. Pasak ministro, Latvijoje ir Estijoje, kurios teisinę bazę jau susitvarkė, aktoriai uždirba kelis kartus daugiau. Ministro teigimu, Latvijoje aktoriai uždirba vidutiniškai 800 eurų, Estijoje daugiau kaip 1000, o Lietuvoje – 540.

Plačiau
 

2014-10-17

Lietuvos ir Ukrainos kultūros ministrai aptarė kultūrinių ryšių stiprinimą

Ukrainos kultūros dienų Lietuvoje ir Taraso Ševčenkos 200–ųjų gimimo metinių minėjimo proga į Vilnių atvykęs Ukrainos kultūros ministras Jevhenij Nyščiuk su Lietuvos kultūros ministru Šarūnu Biručiu spalio 17 dieną aptarė aktualiausius abiems šalims bendradarbiavimo klausimus.

Plačiau
 

2014-10-16

Š. Birutis: Ukrainos valstybės ir kultūros palaikymas yra ir kova už Lietuvos laisvę

Spalio 16 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Slavų skaityklos auditorijoje iškilmingai atidarytos Ukrainos kultūros dienos, skirtos Taraso Ševčenkos 200-osioms metinėms paminėti.

Plačiau
 

Eltos nuotr.
2014-10-16

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas prof. Algirdui Vizgirdai

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ spalio 15 dieną įteiktas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, kamerinio ansamblio „Musica humana“ vienam iš įkūrėjų, meno vadovui, dirigentui, fleitistui prof. Algirdui Vizgirdai. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas Maestro skirtas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, už asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Plačiau
 

2014-10-14

Kultūros ministras: aktyvių Lietuvos bendruomenės narių dėka bendradarbiausime su garsiausiais JAV muziejais ir kino pramone bei plėtosime Lietuvos kultūros sklaidą

Po susitikimo su Holivudo kino pramonės atstovais spalio 9-14 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis tęsė vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Apibendrinadamas susitikimus su svarbiomis JAV organizacijomis ir įstaigomis, ministras sako, kad aktyvių JAV gyvenančių  Lietuvos bendruomenės narių ir Lietuvos kultūros institucijų dėka bendradarbiausime su garsiausiais JAV muziejais ir kino pramone bei plėtosime kultūros mainų projektus ir mūsų kultūros sklaidą kitapus Atlanto.

Plačiau
 
 

2014-10-13

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas Petrui Skirmantui

Baleto artistui, pedagogui, choreografui, režisieriui Petrui Skirmantui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą Petras Skirmantas pelnė už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Plačiau
 

2014-10-09

Kultūros ministras: Holivudo filmų industrija Lietuvą įtraukė į savo planus

Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su viena didžiausių pasaulyje kino studijų, kuriančių filmus ir televizijos laidas  - "Warner Bros.” atstovais.  Susitikime su “Warner Bros. Pictures Worldwide Physical Production” prezidentu Steven J. Papazian bei šios kompanijos viceprezidentais kino gamybai ir projektų planavimui Karen Fouts, Kelley Smith – Wait, Bill Draper ir Mark Scoon Lietuvos kultūros ministras aptarė nuo šių metų pradžios Lietuvoje pradėjusią veikti mokestinę paskatą filmų gamybai bei jos veikimo principus.

Plačiau
 

2014-10-09

Visuomenei pristatomi Panerių memorialo sutvarkymo idėjų projektai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus 2014 m. birželio 13 d. paskelbė Panerių memorialo Holokausto ir visoms nacizmo aukoms atminti kompleksinio sutvarkymo idėjos konkursą. Per daugiau nei du mėnesius sulaukta 16 projektų, kuriuose siūloma, kaip geriau įamžinti Paneriuose nacių režimo nužudytų žmonių atminimą.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-10-17

Birutės Mar spektakliai bus parodyti net trijuose Lenkijos miestuose

2014 m. spalio 18-20 dienomis Lenkijos Silezijos regiono žiūrovams bus pristatyta Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktorės Birutės Marcinkevičiūtės teatrinė kūryba.

Plačiau
 

2014-10-16

BRIUSELYJE – SUSITIKIMAS SU PROF. EGIDIJUMI ALEKSANDRAVIČIUMI

Spalio 15 d. Briuselyje, Lietuvos Nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius pristatė savo naujausią knygą „Karklo diegas. Lietuvių Pasaulio istorija“ bei bendravo su gausiai susirinkusiais renginio svečiais.

Plačiau
 

2014-10-16

S. Chlebinskaitė, M.Jonutis, R. Driežis tarptautiniame iliustratorių festivalyje Gdanske

2014 m. spalio 17-19 dienomis Gdanske jau devintą kartą vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Baltijos iliustratorių susitikimai“ dalyvaus Lietuvos iliustratoriai Sigutė Chlebinskaitė, Marius Jonutis ir Rimas Driežis. Šiais metais Baltijos iliustratorių susitikimų tema – lėlių teatras.

Plačiau
 

2014-10-15

Vilniaus ir Berlyno nuotraukos – Europos fotografijos festivalyje Berlyne

Šią savaitę Berlyne prasideda šeštasis Europos fotografijos mėnuo. Mėnesiui Berlynas pavirs fotografijos entuziastų meka: skirtingose miesto vietose bus surengta 130 parodų, 250 renginių, juose dalyvaus 500 fotografų. Tai pats didžiausias fotografijos festivalis Vokietijoje.

Plačiau
 

2014-10-14

Festivalyje "The Seasons" skambėjo lietuvių kompozitorių muzika

XIII festivalio “The Seasons” (Metų laikai) programoje Maskvoje spalio 6-7 dienomis skambėjo lietuvių kompozitorių kūriniai,, kuriuos atliko profesionalūs lietuvių muzikai.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-10-17

Vilniuje startuoja kūrybinių industrijų konferencija „What’s Next?"

Spalio 17 d., penktadienį, 11 val. Vilniuje, Menų fabrike „Loftas", prasideda renginys „What’s Next?“ (Kas toliau?) – vienintelė tarptautinė dviejų dienų kūrybinių industrijų konferencija Pabaltyje, jungianti vizualiąją kultūrą, verslą ir technologijas.

Plačiau
 

2014-10-15

VYTAUTO KASIULIO DAILĖS MUZIEJUJE ATIDAROMA ŽYMAUS LIETUVIŲ GRAFIKO TELESFORO VALIAUS GIMIMO ŠIMTMEČIO PARODA

Lietuvos dailės muziejus spalio 16 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečia į Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) atidaromą žymaus lietuvių grafiko Telesforo Valiaus (1914-1977) gimimo šimtmečiui skirtą parodą (veiks iki 2015 m. sausio 18 d.).

Plačiau
 

2014-10-10

„Auksinė krivūlė“ už kultūros puoselėjimą – Marijampolės savivaldybei

Spalio 10 dieną Lietuvoje minint vietos savivaldos dieną, Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su LR ministerijomis rengia savivaldybių darbų įvertinimo ir „Auksinės krivūlės“ įteikimo šventę. Kasmet šalies ministerijos steigia nominacijas už ryškiausias iniciatyvas ir atliktus darbus. Kultūros ministerijos „Auksinė krivūlė“ šįmet skiriama Marijampolės savivaldybei.

Plačiau
 

2014-10-10

Pasaulinei psichikos sveikatos dienai - Manifestas už meną ir psichikos sveikatą

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad „Sveikata yra visapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ar negalių nebuvimas“.

Plačiau
 

2014-10-09

Kaune startavo tarptautinis šokio festivalis AURA

Spalio 8–12 dienomis Kaune vyksiantis tarptautinis šokio festivalis „Aura“ klaus, kas yra vyriškumas postmodernioje visuomenėje.  Nacionaliniame Kauno dramos teatre trečiadienio vakarą sveikindama  24-ojo tarptautinio šokio festivalio „Aura“ atidarymo svečius, kultūros viceministrė Agneta Lobačevskytė pasidžiaugė, kad festivalio rengėjai nuosekliai suteikia galimybę šiuolaikinio šokio kūrėjams ir atlikėjams keistis pačia geriausia ir originaliausia pasaulio kūrybine patirtimi, ieško vis naujų, šiuolaikinei visuomenei aktualių temų.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5452559
Šiandien apsilankė: 3420
Dabar naršo: 61