English

 
 
 
 
 
Naujienos

2015-07-28

Kviečiame teikti siūlymus priemonės „Aktualizuoti kultūros paveldo objektus“ projektų finansavimo sąlygų aprašo projektui

Kultūros ministerija parengė 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto įgyvendinimo priemonės „Aktualizuoti kultūros paveldo objektus“ projektų finansavimo sąlygų aprašo projektą  (toliau – Projektas) ir kviečia suinteresuotąsias puses ir socialinius partnerius teikti pastabas ir pasiūlymus.

 

Plačiau
 

2015-07-23

Kultūros ministerijos Garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk" įteiktas žurnalistei prof. Audronei Nugaraitei

Liepos 23 dieną Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota žurnalistė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Audronė Nugaraitė. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą  už demokratinės ir atviros Lietuvos visuomenės, už pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimą A. Nugaraitei įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

 

Plačiau
 

2015-07-21

Kultūros ministerija paskelbė kvietimą dalyvauti nacionalinėje 2022 metų Europos kultūros sostinės atrankoje

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija 2015 m. liepos 20 d. paskelbė kvietimą Lietuvos miestams dalyvauti nacionalinėje atrankoje 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti.

 

Plačiau
 

2015-07-20

Priimami organizacijų siūlymai apdovanoti kultūros mecenatus Kultūros ministerijos garbės ženklais „Metų mecenatas“

Kultūros ministerija priima organizacijų siūlymus apdovanoti kultūros mecenatus Kultūros ministerijos garbės ženklais „Metų mecenatas“. Šie ženklai yra skirti pagerbti aktyviausius Lietuvos kultūros ar meno mecenatus.

 

Plačiau
 
 

2015-07-14

KULTŪROS MINISTERIJA PASKELBĖ VIEŠĄSIAS KONSULTACIJAS DĖL PARENGTŲ PROJEKTŲ

 Lietuvos Respublikos kultūros ministerija paskelbė viešąsias konsultacijas dėl Transliavimo veiklos ir retransliuojamo turinio licencijavimo taisyklių projekto ir Metinės įmokos už radijo ir (ar) televizijos programų transliavimo, retransliavimo, platinimo internete, užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikimo veiklą dydžio nustatymo tvarkos aprašo projekto.

Plačiau
 

2015-07-13

NETEKOME NACIONALINIO KAUNO DRAMOS TEATRO LEGENDOS, AKTORIAUS IR REŽISIERIAUS LEONARDO ZELČIAUS

 Liepos 11 d. po sunkios ligos, eidamas 88-uosius metus,  Anapilin iškeliavo Kauno dramos teatro legenda, aktorius, režisierius bei pedagogas Leonardas Zelčius.

Plačiau
 

2015-07-10

KVIEČIAME DALYVAUTI MOKYMUOSE „MEDINIO KULTŪROS PAVELDO TVARKYMAS IR PRIEŽIŪRA DZŪKIJOS REGIONE“

Liepos 27–31 d. Musteikos kaime rengiami mokymai apie medinio kultūros paveldo tvarkymą ir priežiūrą Dzūkijos regione. Mokymus organizuoja Musteikos kaimo bendruomenė ir VšĮ Kultūros paveldo akademija, projekto „Unikalaus etnografinio Musteikos kaimo paveldo išsaugojimas. I etapas“, remiamo Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos, rėmuose.

Plačiau
 

2015-07-08

EUROPOS KOMISIJA PASKELBĖ VIEŠĄSIAS KONSULTACIJAS DĖL EUROPOS AUDIOVIZUALINĖS ŽINIASKLAIDOS TAISYKLIŲ

Europos Komisija skelbia viešąsias konsultacijas dėl Europos audiovizualinės žiniasklaidos taisyklių peržiūros. Komisija siekia nustatyti, ar dabartinė sistema veikia tinkamai ir kaip būtų galima ją tobulinti, taip pat, koks yra rinkos dalyvių, pavyzdžiui, televizijos transliuotojų, užsakomųjų paslaugų teikėjų, telekomunikacijų operatorių ir kt.  vaidmuo bei atsakomybė apsaugant vartotojus, ypatingai nepilnamečius; kaip turėtų būti skatinami audiovizualinio turinio kūrimas ir sklaida Europoje.

Plačiau
 

2015-07-08

Po šešerių metų pertraukos atnaujintas ir paskelbtas kultūros statistikos leidinys

Kultūros ministerijai bendradarbiaujant su Lietuvos statistikos departamentu, stiprinama kultūros statistikos padėtis Lietuvos oficialiojoje statistikoje.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

G. Savickio (ELTA) nuotr.
2015-07-27

Moterų choras „Liepos” Italijoje pripažintas absoliučiai geriausiu

Moterų choras „Liepos” Lietuvai siunčia džiugią žinią – Tarptautiniame chorų konkurse, Italijoje, "Liepos" nugalėjo nominacijoje "Geriausias moterų choras" ir laimėjo sidabro bei bronzos medalius atskirose kategorijose.

Plačiau
 

2015-07-24

Ansamblis „Lietuva“ šiltai sutiktas Lenkijos žiūrovų

Daugiau nei 5000 lenkų žiūrovų atsistoję plojo ansambliui „Lietuva“, kai lietuviai, kartu su kolektyvais iš Baltarusijos ir Ukrainos, oficialiai atidarė Lenkijos Balstogės (Białystok)  mieste prasidėjusį tarptautinį folkloro festivalį „Podlaska Oktawa Kultur“. Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Balstogės festivalyje dalyvavo pirmą kartą, nors daugybę kartų koncertavo kituose Lenkijos miestuose. 

 

Plačiau
 

2015-07-24

„Trys keturiose“ ir smuikininkas Abraham Brody pasirodys Barbican centre Londone

Liepos 24 dieną Barbican meno galerijoje  pristatomas smuikininko Abraham Brody ir sutartinių giedotojų ansamblio „Trys keturiose“ projektas „Protėviai“ („Ancestors“). Dviejų dalių pasirodymas yra įkvėptas lietuviškos folklorinės muzikos, pagoniškų apeigų, baltų ir slavų kultūrų.

 

Plačiau
 

2015-07-23

Lietuviško šiuolaikinio šokio spektakliai – festivalyje Edinburge

Viename didžiausių pasaulio meno festivalių, Edinburge vykstančiame „Fringe“, mūsų šaliai šįmet atstovauja du šiuolaikinio šokio spektakliai, sulaukę pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje scenoje. Rugpjūčio 17–22 dienomis, tiksliau rytais, „SpaceTriplex“ salėje publiką žadins choreografės Birutės Banevičiūtės „Mozaika“ ir Metų scenos menų reiškiniu nominuotas, Menų spaustuvėje sukurtas šokio spektaklis „Contemporary?“.

 

Plačiau
 

2015-07-22

Vroclavo kino festivalyje - rekordinis lietuviškų filmų skaičius

Liepos 23 d. Vroclave prasidės penkioliktasis kino festivalis „T-Mobile New Horizons“, kuriame pristatomi ryškiausi 1959–2015 metais sukurti vaidybiniai filmai iš Lietuvos.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-07-24

Dangės upe vėl plauks istoriniai laivai

Lietuvos jūrų muziejus jau ketvirtą kartą Jūros šventės metu rengia tarptautinį istorinių ir tradicinių laivų paradą „Dangės flotilė“. Šeštadienį, liepos 25 d., jau ketvirtą kartą analogų Lietuvoje neturinčiame renginyje bus pristatyta  16 tradicinių laivų ir senesnių nei 50 metų jachtų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos.

Plačiau
 

2015-07-24

Lietuvos kamerinis orkestras išvyko į Vokietiją ir Italiją, grįš „Nakties serenadoms“

Lietuvos kamerinis orkestras liepos 24 dieną koncertuoja Reingau festivalyje, o šeštadienį pasirodys Salo festivalyje Italijoje.

Plačiau
 

2015-07-22

Vienuoliktoji „Trakų fanfarinė savaitė“ džiugins dalyvių gausa

2015 m. liepos 27 – rugpjūčio 2 dienomis klausytojus į Trakųs kvies vienuoliktą kartą rengiama „Trakų fanfarinė savaitė”, džiuginsianti dalyvių gausa.

 

Plačiau
 

2015-07-22

Išskirtinėje parodoje – gipsas, metalas ir poezija

2015 m. liepos 23 d., ketvirtadienį, 14 val. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Vrublevskių bibliotekoje atidaroma Petro Gintalo ir jo bičiulių paroda „Eilėraštis-žmogus-medalis“. Parodoje pirmą kartą pristatoma, kaip gipsas, metalas ir kitos netradicinės medžiagos jungiasi su poezija.

 

Plačiau
 

2015-07-21

Pradedami tvarkybos darbai Vilniaus žydų sinagogoje Gėlių gatvėje

Vilniaus Senamiestyje esančioje mūrinėje sinagogoje Gėlių g. 6 šiuo metu pradedami tvarkybos – restauravimo, remonto ir avarijos pašalinimo darbai.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 7189450
Šiandien apsilankė: 4481
Dabar naršo: 330