English

 
 
 
 
 
Naujienos

2015-05-21

UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinis registras papildytas naujais paveldo objektais

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinis registras  papildytas septyniais svarbiais Lietuvai paveldo objektais.

Plačiau
 

2015-05-21

Sveikiname Lietuvos tautines bendrijas, pažyminčias savo dieną!

Gegužės 21-oji UNESCO paskelbta pasauline kultūrų puoselėjimo diena, o mūsų šalyje šiandien antrą kartą minima Lietuvos tautinių bendrijų diena.

Plačiau
 

2015-05-20

Lietuvos ir Azerbaidžano kultūros ministrai aptarė dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą

Azerbaidžano sostinėje Baku susitikę Lietuvos ir Azerbaidžano kultūros ministrai aptarė dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo klausimus. Šarūnas Birutis ir Abulfas Garayevas sutarė, kad kultūros mainai turėtų būti aktyvesni ir šalių kultūrų draugystė bus sustiprinta jau šiemet.

Plačiau
 

2015-05-19

Kultūros viceministrė A. Lobačevskytė: ES audiovizualinio sektoriaus reglamentavimas neadekvatus esamoje geopolitinėje situacijoje

Š.m. gegužės 19 d. Briuselyje vykusioje ES kultūros ir audiovizualinių reikalų ministrų Taryboje buvo diskutuojama Lietuvai itin aktualia tema – ar Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos veikimas dabartinės geopolitinės padėties kontekste yra tinkamas ir efektyvus.

 

Plačiau
 

2015-05-19

Pasaulio kultūros dialogo forume Lietuva sulaukė didelio susidomėjimo

Kultūros ministras Šarūnas Birutis gegužės 18–19 d. dalyvauja III Pasaulio kultūros dialogo forume. Į šį forumą pagrindinių kultūros politikos klausimų aptarti atvyksta kultūros ministrai, pasaulio kultūros institucijų atstovai, kultūros politikai ir mokslininkai.

Plačiau
 

2015-05-19

Kviečia neformali mokymų sesija „Lietuvos sėkmės istorijos. ES programa Kūrybiška Europa/Kultūra"

Gegužės 28 d., ketvirtadienį, 13.30 val. ES programos  „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje kviečia į Nacionalinę dailės galeriją Vilniuje, kur vyks neformali mokymų sesija „Lietuvos sėkmės istorijos. ES programa „Kūrybiška Europa/Kultūra“.

 

Plačiau
 

2015-05-18

KVIETIMAS Į SEMINARĄ, SKIRTĄ NEDISKRIMINAVIMO UGDYMUI

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvių kalbos institutas, įgyvendindami vieną iš Nediskriminavimo skatinimo tarpinstitucinio veiklos plano priemonių, kviečia į seminarą, skirtą nediskriminavimo tautybės, rasės ir kalbos pagrindu ugdymui. Seminaras vyks 2015 m. gegužės 20 d., 10–16 val., Lietuvių kalbos institute, P.Vileišio g. 5, Vilniuje.

Plačiau
 

2015-05-18

Kultūros ministras dalyvauja Pasaulio kultūrų dialogo forume Baku

Kultūros ministras Šarūnas Birutis gegužės 18-19 d. Baku (Azerbaidžane) dalyvauja III Pasaulio kultūrų dialogo forume ir susitinka su Azerbaidžano Respublikos kultūros ir turizmo ministru. Gegužės 20 d. kultūros ministras Stambule (Turkija) susitiks su Osmanų archyvo ir Topkapi muziejaus direktoriais.

Plačiau
 

2015-05-17

Restauruoti Plungės Oginskių rūmai atverti visuomenei

Gegužės 16 dieną Plungėje iškilmingai atidaryti restauruoti Oginskių rūmai, kartu su išpuoselėtu senuoju parku, unikalia oranžerija-laikrodine, žirgynu tampantys Lietuvos gyventojų ir turistų traukos centru.

Plačiau
 

2015-05-15

Š.Birutis: skatinsime nacionalinio turinio plėtrą

Penktadienį Kultūros ministerijoje įvyko ministro Šarūno Biručio ir Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA tarybos narių susitikimas. Jo metu buvo sutarta skatinti nacionalinės muzikos vystymąsi ir sklaidą, taip pat aptartos ministerijos ir AGATA bendradarbiavimo kompetencijos ribos.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2015-05-21

Kanų kino festivalyje pristatytas Šarūno Barto filmas

Gegužės 20 d. Kanuose kino industrijos atstovams iš viso pasaulio buvo pristatytas Šarūno Barto filmas „Ramybė mūsų sapnuose“  („Peace to Us in Our Dreams“). Jis drauge su dar 17 juostų rodomas nepriklausomoje paralelinėje Kanų festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“.

Plačiau
 

2015-05-21

Galerija „Meno parkas“ šiuolaikinio meno mugėje „ART15 London“

Gegužės 21-23 d. Olimpijos ekspozicijų centre Londone (Olympia Way, Hammersmith Road) vyksiančioje šiuolaikinio meno mugėje „ART15 London“ dalyvauja ir Kauno galerija „Meno parkas“.

Plačiau
 

2015-05-21

Lietuviškas dizainas pristatomas festivalyje „Clerkenwell Design Week"

Gegužės 18-21 dienomis keturi Lietuvos dizaino forumo nariai dalyvauja festivalyje „Clerkenwell Design Week“. Festivalyje pristatoma daugiau nei 300 dizaino prekinių ženklų, o lankytojų auditorija siekia 32 tūkstančius.

Plačiau
 

2015-05-20

Pizos universitete vyko trečioji baltistikos konferencija

Gegužės 19 dieną Pizos universitete vyko tarptautinė konferencija “Inconro di Baltistica” (liet. Baltistikos susitikimas), kurioje buvo aktualizuotos lietuvių kalbos ir kultūros studijos.

Plačiau
 

2015-05-19

Maskvoje įvyko konferencija „Vanduo ir akmuo: poetika ir mitologija“

Gegužės 14–15 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje, Jurgio Baltrušaičio namuose, įvyko tarptautinė mokslinė konferencija „Vanduo ir akmuo: poetika ir mitologija“. Tai jau 23-oji tarptautinė konferencija, skirta iškilaus Lietuvos poeto ir diplomato Jurgio Baltrušaičio gyvenimo ir kūrybos įprasminimui.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-05-21

E. Nekrošiaus „Borisas Godunovas“ atskleidžia nepagražintus istorinius faktus

Gegužės 22 ir 23 dienomis Eimunto Nekrošiaus premjera pagal Aleksandro Puškino kūrinį „Borisas Godunovas“ Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) užbaigs pastarųjų penkerių metų kūrybinę programą. Nepagražintus Rusijos istorinius faktus, valdovų kovą dėl valdžios atskleidžiantis spektaklis yra ir paskutinė jubiliejinio 75-ojo sezono premjera. „Boriso Godunovo“ pristatyme režisierius ir aktoriai pasakojo apie sudėtingą kūrybinį procesą.

Plačiau
 

2015-05-19

Apdovanotas Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos įgyvendintas projektas

2015 m. gegužės 13 d. Rezeknės mieste Latvijoje įvyko baigiamoji 2007-2013 m. bendradarbiavimo per sieną programos Latvija-Lietuva-Baltarusija konferencija. Renginio metu Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) direkcijos įgyvendintas projektas „Istorinių sodybų panaudojimas, pritaikant jas šiuolaikinėms kultūros reikmėms“ buvo apdovanotas nominacijoje „Už geriausiai pritaikytus istorinius objektus“.

Plačiau
 

2015-05-15

Lietuvos muziejai vėl kviečia lankytojus turiningai naktinėti

Pasitikdami Tarptautinę muziejų dieną - gegužės 18-ąją, šeštadienio naktį Lietuvos muziejai kviečia lankytojus į savo ekspozicijas. Daugelio jų lankymas šia proga yra nemokamas. Pateikiame kai kurių muziejų šventinę renginių programą.

Plačiau
 

2015-05-14

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje susitiks „Trimitas” ir jaunieji muzikai

Gegužės 16 d., šeštadienį, 16 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiojoje salėje koncerte „Trimitas ir jaunieji muzikai” pasirodys LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentai, lydimi visuomet jaunatviško valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas” (vadovas Deividas Staponkus).

 

Plačiau
 

2015-05-13

Naujausi archeologiniai tyrimai Vilniaus pilių teritorijoje ir greta jos

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečia į  konferenciją „Naujausi archeologiniai tyrimai Vilniaus pilių teritorijoje ir greta jos“, kuri vyks gegužės 21 d. (ketvirtadienį) nuo 9 val. Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorijoje. Registracija adresu info@vilniauspilys.lt iki gegužės 19 d. 17 val.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 6846026
Šiandien apsilankė: 379
Dabar naršo: 18