English
 
 
Naujienos

2014-11-25

Šarūnas Birutis Briuselyje pabrėžė nacionalinio saugumo svarbą ES audiovizualinėje politikoje

Lapkričio 25 d. Briuselyje vyko Europos Sąjungos kultūros ir audiovizualinių reikalų ministrų tarybos posėdis. Jo metu buvo priimtos Tarybos išvados dėl Europos audiovizualinės politikos skaitmeniniame amžiuje. Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis savo pasisakyme išskyrė nacionalinio saugumo svarbą, kuriant ateities ES audiovizualinę politiką.

Plačiau
 

2014-11-21

Vito Luckaus atminimo renginius vainikavo jo vardo fotografijos centras Šiauliuose

Lapkričio 21 dieną Šiauliuose atidarytas rekonstruotas Fotografijos muziejus ir jame įsteigtas Vito Luckaus vardo fotografijos centras vainikavo fotografo Vito Luckaus memorialinių renginių ciklą „Karai ir taikos“. Dalyvaujant kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, Vito Luckaus kūrybos palikimą išsaugojusiai Tatjanai Luckienei-Aldag, Šiaulių „Aušros" muziejaus vadovams, pasirašytas ketinimų protokolas ir Vito Luckaus fotografijos centro steigimo dokumentai. Nuo 2015-ųjų pradėsiantis veikti V. Luckaus fotografijos centras vykdys lietuvių moderniosios fotografijos meno tyrimus ir sklaidą.

Plačiau
 

2014-11-21

Kultūros ministras Š. Birutis patvirtino Literatūros tarybos sudėtį ir nuostatus

Literatūros taryba (toliau - Taryba) yra prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos veikianti kolegiali, patariamojo balso teisę turinti institucija, atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas formuojant ir įgyvendinant literatūros ir jos sklaidos politiką.

 

Plačiau
 

2014-11-20

Š. Birutis: J. Basanavičiaus premijos laureato V. Bagdonavičiaus darbas svarbus kiekvienam iš mūsų

„Šių metų Valstybinė Jono Basanavičiaus premija peržengė visas šios premijos ribas gerąja ir pavyzdine prasme. Šių metų Jono Basanavičiaus premija paskirta didžiam žmogui, kuris savo darbais į mūsų gyvenimus sugrąžino ir paskatino gilesnę pažintį su Vilhelmu Storosta–Vydūnu. Įteikiame Jums šią premiją už Jūsų gyvenimo darbą, kuris palietė ir dabar liečia kiekvieną iš mūsų“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis, lapkričio 20 dieną Lietuvos nacionaliniame muziejuje įteikiant 2014 metų Valstybinę J. Basanavičiaus premiją filosofui. Vydūno palikimo tyrinėtojui ir atminimo puoselėtojui Vaclovui Bagdonavičiui.

Plačiau
 

2014-11-20

Kultūros ministerija kviečia balsuoti už labiausiai patikusį kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ logotipo projektą

Kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“ yra Ugdymo plėtotės centro, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuojamas projektas. Jis skirtas  skatinti kultūros edukaciją, bendradarbiavimą tarp mokytojų ir kultūros darbuotojų. Projekto metu kultūros įstaigos (bibliotekos, muziejai, meno centrai, galerijos, koncertinės įstaigos, įvairios edukacinės erdvės visoje Lietuvoje pristato mokytojams savo edukacinius renginius. Renginių skalė ypač plati, nuo akademinės klasikinės muzikos, etninių žaidimų iki kvalifikacijos tobulinimo seminarų, kuriuos mokytojams pristato universitetai, akademijos ar kultūros įstaigos.

Plačiau
 

2014-11-20

Kultūros ministras pasveikino tarptautinę konferenciją „Nauji vėjai“

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija lapkričio 20–23 dienomis rengia tarptautinę konferenciją „Nauji vėjai”, skiriamą muzikos metodams ir jaunimo muzikinio ugdymo programoms ir muzikavimui kolektyvuose (orkestruose) aptarti.  Ketvirtadienį konferencijos rengėjus ir dalyvius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pasveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Plačiau
 

M.Aleksos (LNOBT) nuotr.
2014-11-20

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas Gintautui Kėvišui

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generaliniam direktoriui Gintautui Kėvišui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Garbingiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas pianistui, meno vadybininkui, LNOBT vadovui Gintautui Kėvišui skirtas už kultūrų dialogo stiprinimą, tautinės ir religinės santarvės puoselėjimą, visuomenės brandos ir humanistinių vertybių ugdymą.

Plačiau
 

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
2014-11-18

Š.Birutis: V.Luckus pavergia ne tik fotografijos mėgėjų širdis, bet ir domina pasaulio mokslininkus

„Apie fotografą Vitą Luckų  pastaruoju metu kalbama daug. Tam yra ne viena priežastis – intriguoja ne tik jo asmenybė,  tačiau daug susidomėjimo ir klausimų kelia jo kūryba.  V. Luckus pavergia ne tik fotografijos mėgėjų širdis, bet ir domina pasaulio mokslininkus. Drąsaus ir charizmatiško kūrėjo savita ir novatoriška fotografija asocijuojasi su laisve, kurios 8-ąjame ir 9-ąjame dešimtmetyje visi troškome ir ieškojome, o šiandien ta diena, kada atėjo laikas vėl apie tai kalbėti ir perskaityti žinutę, kurią mums paliko šis kūrėjas“, - taip Šarūnas Birutis pradėjo  Vitui Luckui atminti skirtų renginių pristatymą (papildyta). 

Plačiau
 

2014-11-18

Trečią kartą šalyje bus įteikti prestižiniai apdovanojimai „Auksinis Feniksas”

Lapkričio 28 d. 16 val. Lazdijų kultūros centre, iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“.

Plačiau
 

2014-11-17

Kultūros ministerija kviečia teikti siūlymus, užduoti klausimus dėl Scenos meno įstatymo projekto

Kultūros ministerija rengia Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo Nr. IX-2257 pakeitimo įstatymą ir kviečia pateikti savo siūlymus, užduoti klausimus.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-11-24

Londone dr. Arūnas Gelūnas skaitė paskaitą „Ar mūzos tyli, kai ginklai žvanga?”

2014 m. lapkričio 21 d. Londono Santaros–Šviesos klubo kvietimu ambasadoje lankėsi filosofas, dabartinis LR ambasadorius prie UNESCO dr. Arūnas Gelūnas. Ambasadorius susirinkusiems skaitė pranešimą „Ar mūzos tyli, kai ginklai žvanga?”, skirtą kultūrinei diplomatijai aptarti.

Plačiau
 

2014-11-24

Antanas Gailius diskutavo literatūros simpoziume Vienoje

Š. m. lapkričio 19–21 d. Austrijos literatūros draugijoje vykusiame tarptautiniame simpoziume „Stiklinė uždanga“ dalyvavo literatūros vertėjas, poetas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Gailius. Kartu su rašytojais, vertėjais ir literatūros kritikais iš Austrijos, Slovakijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Serbijos jis dalijosi įžvalgomis apie svarbiausius procesus, įvykusius Vidurio ir Rytų Europos literatūros baruose per pastaruosius 25 metus, kritus Geležinei uždangai, analizavo tokius reiškinius kaip atminties diskursas, tapatybės paieškos, kultūrinė globalizacija.

Plačiau
 

2014-11-24

Berlyne sėkmingai prasidėjo Lietuvos šiuolaikinio šokio festivalis

Lapkričio 23 d. prasidėjo Lietuvos šokio informacijos centro ir Lietuvos Respublikos kultūros atašato Vokietijoje organizuojamas šiuolaikinio šokio festivalis „Litauen tanzt contemporary“ (liet. Lietuva šoka šiuolaikinį).

Plačiau
 

2014-11-24

Jubiliejinėje Paryžiaus vaikų knygų mugėje – ir lietuviai

Lapkričio pabaigoje Paryžiuje vyksiančioje jubiliejinėje, 30-joje, vaikų ir jaunimo knygų mugėje pirmą kartą bus pristatytos ir lietuviškos knygos vaikams. Mugės metu bus galima susipažinti su Lietuvos knygų iliustracija, susitikti su iliustruotojais Sigute Chlebinskaite ir Karoliu Strautnieku, kurie ves dvejas kūrybines dirbtuves.

Plačiau
 

2014-11-21

„Magnus Ducatus Poesis“ Liubline ir Balstogėje

2014 m. lapkričio mėn. 21-22 dienomis Lenkijos miestuose Liubline ir Balstogėje vyks „Magnus Ducatus Poesis“ renginiai, bus pristatoma lietuvių poezija ir jos vertimai į lenkų kalbą.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-11-25

TEATRŲ VAIKAMS IR JAUNIMUI ASOCIACIJA „ASITEŽAS“ JAUNIESIEMS KAUNIEČIAMS DOVANOJA TEATRO ŠVENTĘ

Gruodžio 1–5 dienomis Kaune ir Kauno rajone po penkerių metų pertraukos vyks IV tarptautinis festivalis „Jėga!/Cool!“, kurį organizuoja teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS. Festivalis įtrauktas į Teatrų metų minėjimo 2014 metais priemonių planą.

Plačiau
 

2014-11-24

Jubiliejinėje Paryžiaus vaikų knygų mugėje – ir lietuviai

Lapkričio pabaigoje Paryžiuje vyksiančioje jubiliejinėje, 30-joje, vaikų ir jaunimo knygų mugėje pirmą kartą bus pristatytos ir lietuviškos knygos vaikams. Mugės metu bus galima susipažinti su Lietuvos knygų iliustracija, susitikti su iliustruotojais Sigute Chlebinskaite ir Karoliu Strautnieku, kurie ves dvejas kūrybines dirbtuves.

Plačiau
 

2014-11-21

Nauji proveržiai neįgaliųjų teatrų teritorijoje

Artėjant gruodžio 3-iajai, Tarptautinei neįgaliųjų dienai (Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva ši diena minima nuo 1992 m.), Vilniaus lenkų kultūros namuose lapkričio 25–26 d. pirmą kartą vyks finalinis ir tarptautinis IV neįgaliųjų teatrų festivalio „Begasas“, kurį organizuoja Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, turas. Kultūrinę iniciatyvą parėmė Lietuvos kultūros taryba,  lenkų neįgaliųjų asociacija „Litpolinva“ .

Plačiau
 

2014-11-19

Palangoje vyks TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „NAUJI VĖJAI“

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija lapkričio 20-23 dienomis į Lietuvą atneša „Naujus vėjus”. Tarptautinė konferencija į Palangą sukvies Latvijos, Estijos, Lenkijos, Nyderlandų, Belgijos, Norvegijos, Švedijos, Škotijos ir JAV ekspertus, vyks meistriškumo kursai pūtikams, būgnininkams, choreografinių grupių vadovams su specialistais iš JAV ir trimito virtuozu Adam Rapa.

Plačiau
 

2014-11-19

FOTOGRAFO VITO LUCKAUS (1943–1987) MEMORIALINIAI RENGINIAI „KARAI IR TAIKOS“

2014 m. lapkričio 18–21 d. Vilniuje vyks fotografui Vitui Luckui skirtos monografijos ir dokumentinio filmo pristatymai bei mokslinė konferencija, taip pat menininko parodos atidarymas Šiauliuose. Vieno reikšmingiausių XX a. II p. Lietuvos fotografo kūrybos aktualizavimui ir įprasminimui skirtą keturių dienų programą vainikuos Vito Luckaus fotografijos centro įsteigimo iškilmės Šiaulių „Aušros“ muziejuje.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5644636
Šiandien apsilankė: 275
Dabar naršo: 18