English
 
 
Naujienos

2014-10-20

Kultūros ministerijos Garbės ženklas įteiktas dainų švenčių dirigentui, chorvedžiui L. Abariui

Kultūros ministerijos Garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk" spalio 19 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusio koncerto metu įteiktas Lietuvos dainų šventės dirigentui, LRT valstybinio choro įkūrėjui, chorinės muzikos propaguotojui, pedagogui, kompozitoriui profesoriui Lionginui Abariui.

Plačiau
 
 

2014-10-20

KILNOJAMŲJŲ KULTŪROS VERTYBIŲ RESTAURATORIŲ DĖMESIUI!

Informuojame, kad 2014 m. lapkričio 27 d. (ketvirtadienis) 9:00 val. Kultūros ministerijoje (211 kab. Baltoji salė) įvyks Kilnojamųjų kultūros vertybių restauratorių atestavimo komisijos posėdis.

Plačiau
 

2014-10-17

Kultūros ministras: ar visuomenė vis dar nori mokėti nedirbantiems aktoriams?

Spalio 22 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete pristatys aktorių, teatrų vadovų ir kultūros ministerijos atstovų darbo grupės, rengusios Teatrų ir koncertinių įstaigų valdymo ir finansavimo modelio teisėkūros projektą, rezultatus. Pasak ministro, Latvijoje ir Estijoje, kurios teisinę bazę jau susitvarkė, aktoriai uždirba kelis kartus daugiau. Ministro teigimu, Latvijoje aktoriai uždirba vidutiniškai 800 eurų, Estijoje daugiau kaip 1000, o Lietuvoje – 540.

Plačiau
 

2014-10-17

Lietuvos ir Ukrainos kultūros ministrai aptarė kultūrinių ryšių stiprinimą

Ukrainos kultūros dienų Lietuvoje ir Taraso Ševčenkos 200–ųjų gimimo metinių minėjimo proga į Vilnių atvykęs Ukrainos kultūros ministras Jevhenij Nyščiuk su Lietuvos kultūros ministru Šarūnu Biručiu spalio 17 dieną aptarė aktualiausius abiems šalims bendradarbiavimo klausimus.

Plačiau
 

2014-10-16

Š. Birutis: Ukrainos valstybės ir kultūros palaikymas yra ir kova už Lietuvos laisvę

Spalio 16 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Slavų skaityklos auditorijoje iškilmingai atidarytos Ukrainos kultūros dienos, skirtos Taraso Ševčenkos 200-osioms metinėms paminėti.

Plačiau
 

Eltos nuotr.
2014-10-16

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas prof. Algirdui Vizgirdai

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ spalio 15 dieną įteiktas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, kamerinio ansamblio „Musica humana“ vienam iš įkūrėjų, meno vadovui, dirigentui, fleitistui prof. Algirdui Vizgirdai. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas Maestro skirtas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, už asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Plačiau
 

2014-10-14

Kultūros ministras: aktyvių Lietuvos bendruomenės narių dėka bendradarbiausime su garsiausiais JAV muziejais ir kino pramone bei plėtosime Lietuvos kultūros sklaidą

Po susitikimo su Holivudo kino pramonės atstovais spalio 9-14 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis tęsė vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Apibendrinadamas susitikimus su svarbiomis JAV organizacijomis ir įstaigomis, ministras sako, kad aktyvių JAV gyvenančių  Lietuvos bendruomenės narių ir Lietuvos kultūros institucijų dėka bendradarbiausime su garsiausiais JAV muziejais ir kino pramone bei plėtosime kultūros mainų projektus ir mūsų kultūros sklaidą kitapus Atlanto.

Plačiau
 
 

2014-10-13

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas Petrui Skirmantui

Baleto artistui, pedagogui, choreografui, režisieriui Petrui Skirmantui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą Petras Skirmantas pelnė už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-10-20

Paryžiuje pristatyta prof. E. Aleksandravičiaus knyga “Karklo diegas. Lietuvių pasaulio istorija”

Š.m. spalio 16 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje surengtas susitikimas su istoriku,  Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi, keliolikos publicistikos ir istorijos knygų autoriumi prof.  Egidijumi Aleksandravičiumi, jo knygos „Karklo diegas.  Lietuvių pasaulio istorija“ pristatymas bei diskusija apie lietuvių emigraciją.

Plačiau
 

2014-10-17

Birutės Mar spektakliai bus parodyti net trijuose Lenkijos miestuose

2014 m. spalio 18-20 dienomis Lenkijos Silezijos regiono žiūrovams bus pristatyta Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktorės Birutės Marcinkevičiūtės teatrinė kūryba.

Plačiau
 

2014-10-16

BRIUSELYJE – SUSITIKIMAS SU PROF. EGIDIJUMI ALEKSANDRAVIČIUMI

Spalio 15 d. Briuselyje, Lietuvos Nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius pristatė savo naujausią knygą „Karklo diegas. Lietuvių Pasaulio istorija“ bei bendravo su gausiai susirinkusiais renginio svečiais.

Plačiau
 

2014-10-16

S. Chlebinskaitė, M.Jonutis, R. Driežis tarptautiniame iliustratorių festivalyje Gdanske

2014 m. spalio 17-19 dienomis Gdanske jau devintą kartą vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Baltijos iliustratorių susitikimai“ dalyvaus Lietuvos iliustratoriai Sigutė Chlebinskaitė, Marius Jonutis ir Rimas Driežis. Šiais metais Baltijos iliustratorių susitikimų tema – lėlių teatras.

Plačiau
 

2014-10-15

Vilniaus ir Berlyno nuotraukos – Europos fotografijos festivalyje Berlyne

Šią savaitę Berlyne prasideda šeštasis Europos fotografijos mėnuo. Mėnesiui Berlynas pavirs fotografijos entuziastų meka: skirtingose miesto vietose bus surengta 130 parodų, 250 renginių, juose dalyvaus 500 fotografų. Tai pats didžiausias fotografijos festivalis Vokietijoje.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-10-20

Kauno valstybinio choro jubiliejiniuose koncertuose - K. Šimanovskio šedevras „Stabat Mater“

Spalio 24-osios vakarą Kauno valstybinis choras kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru vilniečius ir miesto svečius, o spalio 25-ąją kauniečius kviečia kartu žengti į balsais bei instrumentų pasažais kuriamą  muzikinį rūmą ‒ 45-ojo Kauno valstybinio choro jubiliejaus proga klausytojai turės galimybę išgirsti vieno iškiliausių lenkų kompozitorių Karolio Šimanovskio (Szymanowskio) didingąją kantatą „Stabat Mater“ – tikrą maldą sielai, kurioje susipina naivaus religingumo, pagonybės ir asketiškos valstiečio buities paveikslai.

Plačiau
 

2014-10-20

Ansamblis „Vilniaus arsenalas" kviečia į tradicinį Vėlinėms skirtą koncertą

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į tradicinį Vėlinėms skirtą koncertą, kuris vyks  2014 m. spalio 26 d., sekmadienį, 16 val., Taikomosios dailės muziejuje, Arsenalo g. 3A, Vilniuje. Klausytojų laukia susitikimas su ansamblio muzikantais Laima Šulskute, Rolandu Romoslausku ir Sergejumi Okruško bei soliste Natalija Katiliene (sopranas), kurie atliks baroko (Bach, Vivaldi, Rameau) ir šiuolaikinių kompozitorių kūrinių programą.

Plačiau
 

2014-10-17

Vilniuje startuoja kūrybinių industrijų konferencija „What’s Next?"

Spalio 17 d., penktadienį, 11 val. Vilniuje, Menų fabrike „Loftas", prasideda renginys „What’s Next?“ (Kas toliau?) – vienintelė tarptautinė dviejų dienų kūrybinių industrijų konferencija Pabaltyje, jungianti vizualiąją kultūrą, verslą ir technologijas.

Plačiau
 

2014-10-15

VYTAUTO KASIULIO DAILĖS MUZIEJUJE ATIDAROMA ŽYMAUS LIETUVIŲ GRAFIKO TELESFORO VALIAUS GIMIMO ŠIMTMEČIO PARODA

Lietuvos dailės muziejus spalio 16 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečia į Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) atidaromą žymaus lietuvių grafiko Telesforo Valiaus (1914-1977) gimimo šimtmečiui skirtą parodą (veiks iki 2015 m. sausio 18 d.).

Plačiau
 

2014-10-10

„Auksinė krivūlė“ už kultūros puoselėjimą – Marijampolės savivaldybei

Spalio 10 dieną Lietuvoje minint vietos savivaldos dieną, Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su LR ministerijomis rengia savivaldybių darbų įvertinimo ir „Auksinės krivūlės“ įteikimo šventę. Kasmet šalies ministerijos steigia nominacijas už ryškiausias iniciatyvas ir atliktus darbus. Kultūros ministerijos „Auksinė krivūlė“ šįmet skiriama Marijampolės savivaldybei.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5453213
Šiandien apsilankė: 4074
Dabar naršo: 47