English
 
 
Naujienos

2014-11-21

Vito Luckaus atminimo renginius vainikavo jo vardo fotografijos centras Šiauliuose

Lapkričio 21 dieną Šiauliuose atidarytas rekonstruotas Fotografijos muziejus ir jame įsteigtas Vito Luckaus vardo fotografijos centras vainikavo fotografo Vito Luckaus memorialinių renginių ciklą „Karai ir taikos“. Dalyvaujant kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, Vito Luckaus kūrybos palikimą išsaugojusiai Tatjanai Luckienei-Aldag, Šiaulių „Aušros" muziejaus vadovams, pasirašytas ketinimų protokolas ir Vito Luckaus fotografijos centro steigimo dokumentai. Nuo 2015-ųjų pradėsiantis veikti V. Luckaus fotografijos centras vykdys lietuvių moderniosios fotografijos meno tyrimus ir sklaidą.

Plačiau
 

2014-11-21

Kultūros ministras Š. Birutis patvirtino Literatūros tarybos sudėtį ir nuostatus

Literatūros taryba (toliau - Taryba) yra prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos veikianti kolegiali, patariamojo balso teisę turinti institucija, atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas formuojant ir įgyvendinant literatūros ir jos sklaidos politiką.

 

Plačiau
 

2014-11-20

Š. Birutis: J. Basanavičiaus premijos laureato V. Bagdonavičiaus darbas svarbus kiekvienam iš mūsų

„Šių metų Valstybinė Jono Basanavičiaus premija peržengė visas šios premijos ribas gerąja ir pavyzdine prasme. Šių metų Jono Basanavičiaus premija paskirta didžiam žmogui, kuris savo darbais į mūsų gyvenimus sugrąžino ir paskatino gilesnę pažintį su Vilhelmu Storosta–Vydūnu. Įteikiame Jums šią premiją už Jūsų gyvenimo darbą, kuris palietė ir dabar liečia kiekvieną iš mūsų“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis, lapkričio 20 dieną Lietuvos nacionaliniame muziejuje įteikiant 2014 metų Valstybinę J. Basanavičiaus premiją filosofui. Vydūno palikimo tyrinėtojui ir atminimo puoselėtojui Vaclovui Bagdonavičiui.

Plačiau
 

2014-11-20

Kultūros ministerija kviečia balsuoti už labiausiai patikusį kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ logotipo projektą

Kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“ yra Ugdymo plėtotės centro, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuojamas projektas. Jis skirtas  skatinti kultūros edukaciją, bendradarbiavimą tarp mokytojų ir kultūros darbuotojų. Projekto metu kultūros įstaigos (bibliotekos, muziejai, meno centrai, galerijos, koncertinės įstaigos, įvairios edukacinės erdvės visoje Lietuvoje pristato mokytojams savo edukacinius renginius. Renginių skalė ypač plati, nuo akademinės klasikinės muzikos, etninių žaidimų iki kvalifikacijos tobulinimo seminarų, kuriuos mokytojams pristato universitetai, akademijos ar kultūros įstaigos.

Plačiau
 

2014-11-20

Kultūros ministras pasveikino tarptautinę konferenciją „Nauji vėjai“

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija lapkričio 20–23 dienomis rengia tarptautinę konferenciją „Nauji vėjai”, skiriamą muzikos metodams ir jaunimo muzikinio ugdymo programoms ir muzikavimui kolektyvuose (orkestruose) aptarti.  Ketvirtadienį konferencijos rengėjus ir dalyvius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pasveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Plačiau
 

M.Aleksos (LNOBT) nuotr.
2014-11-20

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas Gintautui Kėvišui

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generaliniam direktoriui Gintautui Kėvišui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Garbingiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas pianistui, meno vadybininkui, LNOBT vadovui Gintautui Kėvišui skirtas už kultūrų dialogo stiprinimą, tautinės ir religinės santarvės puoselėjimą, visuomenės brandos ir humanistinių vertybių ugdymą.

Plačiau
 

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
2014-11-18

Š.Birutis: V.Luckus pavergia ne tik fotografijos mėgėjų širdis, bet ir domina pasaulio mokslininkus

„Apie fotografą Vitą Luckų  pastaruoju metu kalbama daug. Tam yra ne viena priežastis – intriguoja ne tik jo asmenybė,  tačiau daug susidomėjimo ir klausimų kelia jo kūryba.  V. Luckus pavergia ne tik fotografijos mėgėjų širdis, bet ir domina pasaulio mokslininkus. Drąsaus ir charizmatiško kūrėjo savita ir novatoriška fotografija asocijuojasi su laisve, kurios 8-ąjame ir 9-ąjame dešimtmetyje visi troškome ir ieškojome, o šiandien ta diena, kada atėjo laikas vėl apie tai kalbėti ir perskaityti žinutę, kurią mums paliko šis kūrėjas“, - taip Šarūnas Birutis pradėjo  Vitui Luckui atminti skirtų renginių pristatymą (papildyta). 

Plačiau
 

2014-11-18

Trečią kartą šalyje bus įteikti prestižiniai apdovanojimai „Auksinis Feniksas”

Lapkričio 28 d. 16 val. Lazdijų kultūros centre, iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“.

Plačiau
 

2014-11-17

Kultūros ministerija kviečia teikti siūlymus, užduoti klausimus dėl Scenos meno įstatymo projekto

Kultūros ministerija rengia Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo Nr. IX-2257 pakeitimo įstatymą ir kviečia pateikti savo siūlymus, užduoti klausimus.

Plačiau
 

2014-11-14

Lietuvos ir Baltarusijos kultūros ministrai tarėsi dėl tolesnio bendradarbiavimo planų

Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis su Baltarusijos kultūros ministru Borisu Svetlovu lapkričio 14 dieną Minske sutarė pratęsti   abiejų šalių Kultūros ministerijų bendradarbiavimo programą 2015-2016 m., aptarė Lietuvos kultūros pristatymo Baltarusijoje planus.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-11-21

„Magnus Ducatus Poesis“ Liubline ir Balstogėje

2014 m. lapkričio mėn. 21-22 dienomis Lenkijos miestuose Liubline ir Balstogėje vyks „Magnus Ducatus Poesis“ renginiai, bus pristatoma lietuvių poezija ir jos vertimai į lenkų kalbą.

Plačiau
 

2014-11-20

KRISTIJONO DONELAIČIO „METAI“ – ITALŲ KALBA

Lapkričio 19 d. Pizoje italų kalba pristatyta Kristijono Donelaičio poema „Metai“. Prieš keletą savaičių Italijoje pasirodžiusį K. Donelaičio poemos „Metų“ vertimą „Le Stagioni“ publikai pristatė jos vertėjas, Pizos universiteto doktorantas Adriano Cerri.

Plačiau
 

2014-11-18

TARPTAUTINIAME DŽIAZO FESTIVALYJE KALININGRADE LIETUVAI ATSTOVAVO KLAIPĖDIEČIAI

Š. m. lapkričio 15 d. Kaliningrado filharnonijoje koncertavo Klaipėdos džiazo orkestras, šiais metais atstovavęs Lietuvai kasmečiame tarptautiniame džiazo muzikos festivalyje „Džiazas filharmonijoje“.

Plačiau
 

2014-11-17

Parodoje „Present tense“ Švedijoje pristatomi trys lietuvių menininkai

Lapkričio 15 d. Kalmaro meno muziejuje (Švedija) atidaryta paroda „Present Tense“ (kuratoriai Andres Kurg, Marianna Garin). Tai pirmoji tokio pobūdžio paroda muziejuje, orientuota į Baltijos šalių šiuolaikinį meną.

Plačiau
 

2014-11-17

Vytauto V.Stanionio meno albumo sėkmė Paryžiaus fotografijos mugėje

Š. m. lapkritį Paryžiuje vykstančios Fotografijos meno mugės metu pirmą kartą buvo pristatyti Lietuvos fotomenininkų leidiniai ir įvairūs fotografijos katalogai. Lietuvos fotografijos pristatymą organizavo ir atstovavo  fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas, fotografas Gintaras Česonis.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-11-21

Nauji proveržiai neįgaliųjų teatrų teritorijoje

Artėjant gruodžio 3-iajai, Tarptautinei neįgaliųjų dienai (Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva ši diena minima nuo 1992 m.), Vilniaus lenkų kultūros namuose lapkričio 25–26 d. pirmą kartą vyks finalinis ir tarptautinis IV neįgaliųjų teatrų festivalio „Begasas“, kurį organizuoja Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, turas. Kultūrinę iniciatyvą parėmė Lietuvos kultūros taryba,  lenkų neįgaliųjų asociacija „Litpolinva“ .

Plačiau
 

2014-11-19

Palangoje vyks TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „NAUJI VĖJAI“

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija lapkričio 20-23 dienomis į Lietuvą atneša „Naujus vėjus”. Tarptautinė konferencija į Palangą sukvies Latvijos, Estijos, Lenkijos, Nyderlandų, Belgijos, Norvegijos, Švedijos, Škotijos ir JAV ekspertus, vyks meistriškumo kursai pūtikams, būgnininkams, choreografinių grupių vadovams su specialistais iš JAV ir trimito virtuozu Adam Rapa.

Plačiau
 

2014-11-19

FOTOGRAFO VITO LUCKAUS (1943–1987) MEMORIALINIAI RENGINIAI „KARAI IR TAIKOS“

2014 m. lapkričio 18–21 d. Vilniuje vyks fotografui Vitui Luckui skirtos monografijos ir dokumentinio filmo pristatymai bei mokslinė konferencija, taip pat menininko parodos atidarymas Šiauliuose. Vieno reikšmingiausių XX a. II p. Lietuvos fotografo kūrybos aktualizavimui ir įprasminimui skirtą keturių dienų programą vainikuos Vito Luckaus fotografijos centro įsteigimo iškilmės Šiaulių „Aušros“ muziejuje.

Plačiau
 

2014-11-18

Parodoje „Mokykla be sienų“ kultūros organizacijos pristatys savo edukacines programas

2014 m. lapkričio 21-23 d. Švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuojamoje parodoje „Mokykla be sienų“ muziejai, bibliotekos, orkestrai ir kt. kultūros organizacijos pristatys savo edukacines programas ir projektus skirtus moksleiviams ir mokykloms. Kviečiame dalyvauti!

Plačiau
 

2014-11-18

„Trimitas“ sveikins geriausius Kėdainių krašto ūkininkus

Kėdainių kraštas, išsidėstęs Vidurio Lietuvos žemumoje, garsėja giliomis žemdirbiškomis tradicijomis. Lapkričio 21 d., penktadienį, Kėdainių arenoje žemės darbus pabaigę ūkininkai susirinks į kasmetinę geriausių Kėdainių krašto ūkininkų apdovanojimo šventę. 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5632724
Šiandien apsilankė: 67
Dabar naršo: 10