English

 
 
 
 
 
Naujienos

2015-07-02

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasveikino pianistą Luką Geniušą

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasveikino pianistą Luką Geniušą, pelniusį antrąją vietą tarptautiniame Piotro Čaikovskio konkurse Maskvoje.

Plačiau
 

2015-07-02

Vytautas Vigelis paskirtas kultūros viceministru

Liepos 2 d. darbą Kultūros ministerijoje pradeda Vytautas Vigelis. Viceministras kuruos regionų ir profesionalaus meno sritis. Kultūros viceministrą delegavo Darbo partija. Sprendimas V.Vigelį skirti kultūros viceministru priimtas praėjusį šeštadienį Telšių rajone, Varniuose, vykusiame Darbo partijos tarybos posėdyje.

Plačiau
 
 
 

2015-07-01

Didėja mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai

Nuo liepos 1 dienos mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai padidėja vidutiniškai 46 eurais. Vyriausybė paskirstė asignavimų valdytojams ir savivaldybėms kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti skirtas lėšas – 4 mln. 927 tūkst. 536 eurus.

 

Plačiau
 

2015-06-30

Lietuvos ir Prancūzijos kultūros ministrai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl bendros kino gamybos

Birželio 29 d. LR kultūros ministras Šarūnas Birutis ir Prancūzijos Respublikos kultūros ir komunikacijos ministrė Fleur Pellerin Paryžiuje pasirašė Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybės susitarimą dėl bendros kino filmų gamybos.

 

Plačiau
 
 

2015-06-29

Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis su darbo vizitu lankosi Prancūzijoje

2015 m. birželio 29 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis su darbo vizitu lankosi Paryžiuje, Prancūzijoje. Vizito metu numatomas susitikimas su Prancūzijos kultūros ir komunikacijos ministre Fleur Pellerin, kurio metu bus aptarti dvišalio bendradarbiavimo projektai ir pasirašomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendros kino filmų gamybos.

 

Plačiau
 

2015-06-26

Pagreitį įgaunanti šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘15“ jau laukia lankytojų

Vilniuje startavo šeštoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘15“, lankytojų lauksianti iki birželio 28 d. parodų ir kongresų centre "Litexpo". Sveikindamas mugės dalyvius ir svečius, kultūros ministras Šarūnas Birutis pasidžiaugė, kad dalyvių gretos plečiasi ir renginys įgauna pagreitį, o žiūrovai turi galimybę išvysti ypatingas kolekcijas ir menininkus, kurie šiemet dirbs ir su patraukliomis edukacinėmis programomis.

Plačiau
 

2015-06-25

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas ,,Gustavo enciklopedijos” autoriui Audriui Rakauskui

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas žurnalistas, LRT televizijos laidos ,,Gustavo enciklopedija” autorius ir režisierius Audrius Rakauskas. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas A. Rakauskui skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui (vykdant vaikų ir jaunimo kultūrinę edukaciją), už bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2015-07-02

Styginių kvartetas „Art Vio“ – unikaliame Rusijos festivalyje

Birželio 27-osios vakarą Nižnij Novgorode, stambiame Rusijos pramonės ir kultūros mieste prie Volgos ir Okos upių santakos, startavo trečiasis Tarptautinis šiuolaikinės akademinės muzikos festivalis po atviru dangumi "Opus 52". Tiesiogiai transliuotas renginys vyko Teatro aikštėje visą naktį, prieš pusiaunaktį  griežė styginių kvartetas iš Vilniaus „Art Vio“.

 

Plačiau
 

2015-07-02

Ansamblis „Lietuva“ tarptautiniame festivalyje išsiskyrė savo profesionalumu

Tarptautiniame folkloro festivalyje „VITOSHA 2015“ Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ savo profesionalumu pranoko visus festivalio dalyvius ir susilaukė didžiausio žiūrovų palaikymo.

 

Plačiau
 

2015-07-01

Maskvoje surengtas vakaras lietuvių poeto, eseisto, vertėjo ir diplomato Jurgio Baltrušaičio atminimui

Birželio 25 d. Maskvos A. Skriabino memorialinis muziejus ir Lietuvos Respublikos ambasada Rusijoje surengė vakarą, skirtą lietuvių poeto, eseisto, vertėjo ir diplomato Jurgio Baltrušaičio (1873–1944) 142-osioms gimimo metinėms paminėti.

 

Plačiau
 

2015-06-30

Briuselyje atidaryta Virginijaus Viningo darbų paroda

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje atidaryta dailininko Virginijaus Viningo tapybos darbų paroda „Body language“.

 

Plačiau
 

2015-06-29

Filmas „Sangailės vasara“ apdovanotas Slovakijoje ir pristatytas Paryžiuje

Geriausiu praėjusių metų lietuvišku filmu pripažinta „Sangailės vasara“ toliau garsina lietuvišką kiną pasaulyje. Savaitgalį filmas apdovanotas pagrindinio Slovakijos kino festivalio prizu ir pristatytas Paryžiuje, mieste kuriame gyvena filmo režisierė lietuvė Alantė Kavaitė.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-07-02

Lietuvą pasieks dokumentų, susijusių su Oginskių veikla, kopijos iš Rusijos archyvo

2015 m. birželio 15–19 d. Rusijos valstybiniame senųjų aktų archyve (Maskva) dirbę Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos darbuotojai atrinko dokumentus, susijusius su kunigaikščiais Oginskiais. Keli šimtai šių dokumentų skaitmeninių kopijų netrukus pasieks Lietuvos valstybės istorijos archyvą.

Plačiau
 

2015-07-01

VYTAUTO KASIULIO DAILĖS MUZIEJUJE ATIDAROMA NEMATYTŲ VYTAUTO KAŠUBOS PIEŠINIŲ PARODA

Lietuvos dailės muziejus ir Lietuvos išeivijos dailės fondas liepos 2 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečia į Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) atidaromą dailininko gimimo šimtmečio parodą „Vytautas Kašuba (1915–1997). Nematyti piešiniai“ (veiks iki rugsėjo 20 d.).

Plačiau
 

2015-06-30

Nuo liepos 1 d. Valdovų rūmuose lankytis bus patogiau ir įdomiau

Atsižvelgdamas į lankytojų poreikius ir beveik dvejų metų aktyvią patirtį po to, kai lankymui buvo atverta atkurtoji Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai vasarą kviečia lankytojus leisti laiką muziejuje patogiau ir įdomiau. Jau nuo 2015 m. liepos 1 d.  bus prailgintos muziejaus darbo valandos, o atvykusiems lankytojams domėtis istorija padės patogūs pažinimo įrankiai – audiogidai bei kompaktišku formatu išleistas muziejaus ekspozicijų vadovas lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Plačiau
 

2015-06-30

IŠRANKIAUSIAM SKONIUI – MENŲ SINTEZĖ TARPTAUTINIAME CHAIMO FRENKELIO VILOS VASAROS FESTIVALYJE

2015 m. liepos 6 d., pirmadienį, 15 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymo koncertas „Viena Tėvynė Lietuva“.

Plačiau
 

2015-06-29

Į Šiaulius atkeliauja didžiausia folkloro fiesta „Saulės žiedas“

Liepos 6–11 dienomis Šiaulius išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Kas dvejus metus Šiaurės Lietuvą sudrebinanti folkloro šventė šiemet skiriama Etnografinių regionų metams pažymėti ir žada nustebinti lietuviško folkloro įvairove.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 7053856
Šiandien apsilankė: 4658
Dabar naršo: 65