English

 
 
 
 
 
Naujienos
 

2015-06-29

Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis su darbo vizitu lankosi Prancūzijoje

2015 m. birželio 29 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis su darbo vizitu lankosi Paryžiuje, Prancūzijoje. Vizito metu numatomas susitikimas su Prancūzijos kultūros ir komunikacijos ministre Fleur Pellerin, kurio metu bus aptarti dvišalio bendradarbiavimo projektai ir pasirašomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendros kino filmų gamybos.

 

Plačiau
 

2015-06-26

Didėja mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai

Vyriausybė birželio 26 d. posėdyje paskirstė asignavimų valdytojams ir savivaldybėms kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti skirtas lėšas – 4 mln. 927 tūkst. 536 eurus. Nuo liepos 1 dienos mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai padidės 46 eurais.

 

Plačiau
 

2015-06-26

Pagreitį įgaunanti šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘15“ jau laukia lankytojų

Vilniuje startavo šeštoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘15“, lankytojų lauksianti iki birželio 28 d. parodų ir kongresų centre "Litexpo". Sveikindamas mugės dalyvius ir svečius, kultūros ministras Šarūnas Birutis pasidžiaugė, kad dalyvių gretos plečiasi ir renginys įgauna pagreitį, o žiūrovai turi galimybę išvysti ypatingas kolekcijas ir menininkus, kurie šiemet dirbs ir su patraukliomis edukacinėmis programomis.

Plačiau
 

2015-06-25

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas ,,Gustavo enciklopedijos” autoriui Audriui Rakauskui

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas žurnalistas, LRT televizijos laidos ,,Gustavo enciklopedija” autorius ir režisierius Audrius Rakauskas. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas A. Rakauskui skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui (vykdant vaikų ir jaunimo kultūrinę edukaciją), už bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

 

Plačiau
 

2015-06-23

Paaiškėjo konkurso „Lietuvos kultūros sostinė“ nugalėtojai

Kultūros ministerija skelbia projekto „Lietuvos kultūros sostinė“ konkurso, kuriuo siekta išrinkti 2017, 2018 ir 2019 metų Lietuvos kultūros sostines, nugalėtojus.

Plačiau
 

2015-06-22

Paskirtos lėšos iš dalies kompensuoti profesionaliojo scenos meno projektų sklaidos (salių nuomos) išlaidas

Kultūros ministro įsakymu paskirtos 2015 m. valstybės biudžeto lėšos, iš viso 21 473,65  Eur, iš dalies kompensuoti profesionaliojo scenos meno projektų sklaidos (salių nuomos) išlaidas.

Plačiau
 

2015-06-19

ŠALIES VIEŠŲJŲ BIBLIOTEKŲ VAIDMUO LIETUVOS GYVENTOJŲ AKIMIS

Projektas „Bibliotekos pažangai 2“ atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą. Jo tikslas buvo išsiaiškinti gyventojų nuostatas šalies viešųjų bibliotekų atžvilgiu. Surinkti duomenys atskleidė, jog nemažai šalies gyventojų vis dar išlaiko gana konservatyvų požiūrį į biblioteką, – beveik pusė (45 proc.) tyrimo dalyvių mano, kad viešoji biblioteka yra vieta, kur galima pasiskolinti knygų, pasiskaityti naujausią spaudą ar surasti norimą leidinį archyve.

 

Plačiau
 

2015-06-18

Baltijos jūros regione išskiriama kūrybinių industrijų sektoriaus svarba

Birželio 15-16 dienomis Jūrmaloje, Latvijoje, vyko jau šeštasis kasmetinis Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos (ESBJRS) forumas, kurio metu viena iš sesijų buvo skirta kultūros ir kūrybinio verslo skatinimui.

Plačiau
 

2015-06-18

Š. Birutis: kultūra ir pramonė gali kartu dirbti ir gauti finansavimą bendriems kūrybinių industrijų projektams

Lietuvai būtina užtikrinti, kad pramonėje klestėtų kūrybinės industrijos, lydimos dizainerių ir kitų kūrėjų, kurių dėka būsime ne tik vertinami ir žinomi, bet ir sėkmingai konkuruojantys pasaulyje. Tai pabrėžė kultūros ministras Šarūnas Birutis, birželio 18 dieną kalbėdamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos metinėje konferencijoje Anykščių menų inkubatoriuje.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2015-06-29

Filmas „Sangailės vasara“ apdovanotas Slovakijoje ir pristatytas Paryžiuje

Geriausiu praėjusių metų lietuvišku filmu pripažinta „Sangailės vasara“ toliau garsina lietuvišką kiną pasaulyje. Savaitgalį filmas apdovanotas pagrindinio Slovakijos kino festivalio prizu ir pristatytas Paryžiuje, mieste kuriame gyvena filmo režisierė lietuvė Alantė Kavaitė.

Plačiau
 

2015-06-26

Jono Gasiūno tapybos darbų paroda Šiuolaikinio meno centre Torūnėje

2015 m. birželio 26 d. Šiuolaikinio meno centre Torūnėje (Lenkija) atidaroma Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Jono Gasiūno retrospektyvinė tapybos darbų paroda „Kartą jau taip buvo. Apsėdimai“ („Raz już tak było.Obsesje“).

 

Plačiau
 

2015-06-26

LMTA studentų spektaklis „Pasmerkti namai“ teatro mokyklų festivalyje Varšuvoje

Birželio 27 d. Varšuvoje vykstančiame Tarptautiniame teatro mokyklų festivalyje iTSelF bus pristatytas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Vaidybos ir režisūros katedros studentų spektaklis „Pasmerkti namai“  pagal to paties pavadinimo Tennessee Wiliamso pjesę.

Plačiau
 

2015-06-25

LR ambasadoje Vašingtone – Vytenio Jankūno fotografijų paroda „Užstrigęs traukinyje“

Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta Niujorke gyvenančio lietuvių menininko Vytenio Jankūno fotografijų paroda „Užstrigęs traukinyje“. 2015–2016 m. Vytenio Jankūno fotografijų paroda „Užstrigęs traukinyje“ bus eksponuojama Čikagoje ir Niujorke. 2016 m. pabaigoje išplėstinė parodos versija bus eksponuojama Šiuolaikinio meno centre Vilniuje.

 

Plačiau
 

2015-06-25

Undinei Radzevičiūtei Briuselyje įteikta ES literatūros premija

Lietuvių autorei Undinei Radzevičiūtei iškilmingos ceremonijos Briuselyje metu buvo oficialiai įteikta ES literatūros premija. Premija U. Radzevičiūtei skirta už romaną „Žuvys ir drakonai“, kurį literatūros kritikai vadina vienu geresnių pastarojo dvidešimtmečio romanų.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-06-29

Į Šiaulius atkeliauja didžiausia folkloro fiesta „Saulės žiedas“

Liepos 6–11 dienomis Šiaulius išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Kas dvejus metus Šiaurės Lietuvą sudrebinanti folkloro šventė šiemet skiriama Etnografinių regionų metams pažymėti ir žada nustebinti lietuviško folkloro įvairove.

Plačiau
 

2015-06-29

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE - SENOJO VILNIAUS VIZIJOS JUOZAPO KAMARAUSKO AKVARELĖSE

Lietuvos dailės muziejus birželio 30 d., antradienį, 17 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaro parodą „Senojo Vilniaus vizijos Juozapo Kamarausko akvarelėse“ (veiks iki rugsėjo 27 d.). Lankytojams pristatoma per 100 akvarelių, kuriose  kruopščiai užfiksuotas Vilniaus kultūrinis paveldas – miesto planai, panoramos, pilys, buvusių sienų vartai, bažnyčios, gatvių pastatai.

Plačiau
 

2015-06-25

„Santaros-Šviesos" suvažiavime Alantoje – daug dėmesio „kitai Lietuvai" ir A. Nykai-Niliūnui

Birželio 26-ąją, penktadienį, Molėtų rajone, Alantoje, prasideda kasmetinis „Santaros-Šviesos” suvažiavimas, truksiantis visą savaitgalį.

 

Plačiau
 

2015-06-22

Maironio lietuvių literatūros muziejuje bus prisimintas žymus išeivių žurnalistas, rašytojas Bronys Raila

Birželio 26 dieną, penktadienį, 15 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyks atminimo popietė, skirta žymiam išeivių žurnalistui, rašytojui Broniui Railai (1909–1997).

 

Plačiau
 

2015-06-17

„Kultūros naktį" kvies Prano Gudyno restauravimo centre restauruotų kūrinių paroda „Prieš... ir po...“

Birželio 19 d., penktadienį, 18 val. Taikomosios dailės muziejuje atidaroma Prano Gudyno restauravimo centre restauruotų kūrinių paroda „Prieš... ir po...“. Po parodos atidarymo restauratoriai bendraus su lankytojais, kvies dalyvauti praktinio restauravimo ir tyrimų demonstravime, dalinsis restauravimo paslaptimis.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 7041451
Šiandien apsilankė: 2130
Dabar naršo: 58