English
 
 
Renginiai


Kino stovykla kvies į Gelgaudiškio dvarą

Paskutinį liepos savaitgalį Gelgaudiškio dvare (Šakių r.) vyks kasmetinė kino stovykla tema „Kinas ir kūnas“. Joje dalyviai iš užsienio bei Lietuvos ragins kiną priimti ne vien kaip vaizdinę, bet ir kaip kūnišką patirtį.

 

„Šiųmetėje stovykloje aptardami kūno temą bandysime plėsti diskusijų apie kiną lauką, įtraukdami į pokalbius apie naujausias fizikines teorijas, šokančius kūnus, juslingumą. Be to, ne tik kalbėsimės, bet ir patys mėginsime šį tą patirti savo kūnais“, – sako viena Kino stovyklos organizatorių Lina Černiauskaitė.

 

Jos teigimu, kūno kine tema aprėpia ir kūniškumo perteikimą ekrane, ir žiūrovo juslines patirtis, ir pačių kino kūrėjų dalyvavimą kūrimo procese. Filmų peržiūros ir patirtys, dirbtuvės ir diskusijos, kūniškieji pojūčiai ekrane ir gyvenime – tik dalis VšĮ „Meno avilys“ rengiamos Kino stovyklos programos, skatinančios ne tik stebėti, bet ir veikti.

 

Čia žiūrovo ir trimačio kino santykį bus galima aptarti su britų akademiku, režisieriumi, kino filosofu dr. Williamu Brownu. Jo kolega iš Portugalijos Francisco Janes kalbės apie sensorinę žiūrovo bei kūrėjo patirtį bei įtrauks dalyvius į kino eksperimentą. Pranešimus taip pat skaitys ir Lietuvos kino tyrinėtojos: Natalija Arlauskaitė, Auksė Kanceravičiūtė, Neringa Kažukauskaitė ir kt.

 

Nebus pamiršti ir su kino ištakomis siejama fotografija, ir kūno patirtis fiksuojantys šokio filmai. Kino stovyklos metu kūno ribas matuosime su menininke Egle Rakauskaite, patirti vaizdą visu kūnu bus galima dvare įrengtoje videoinstaliacijoje. Be to, dalyviai turės progą susipažinti su Portugalijoje reziduojančiu menininku Denisu Kolomyckiu bei jo mintimis apie kūną kaip instrumentą, padedantį suskambėti kino meno ir visuomenės dialogui.

 

Kontraversišką pornografijos teritoriją kirs režisierius, Vilniaus universiteto lektorius Mantas Kvedaravičius ir „Skalvijos“ kino centro direktorė Vilma Levickaitė.

 

Kino stovykla – tai neformali kino kūrėjų, kritikų, kinotyrininkų, studentų ir žiūrovų diskusijų erdvė. Pirmos stovyklos tema – „Kelio filmas“ – pakvietė ieškoti kelių kalbėtis apie kiną, 2011 m. tęsėme kelią, gilindamiesi į „Kino ir laisvės“ sąsajas, 2012 m. – į „Kino ir istorijos“,  2012 m. – į „Kino ir garso“ santykį.

 

Penktus metus iš eilės organizuojama Kino stovykla „Kinas ir kūnas“ vyks liepos 24–27 d. Renginį organizuoja VšĮ „Meno avilys“ bendradarbiaudamas su „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriumi. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Daugiau informacijos apie programą: www.menoavilys.org

 

Rengėjų informacija

Iš viso apsilankė: 4959653
Šiandien apsilankė: 551
Dabar naršo: 82