English
 
 
Naujienos

2014-11-26

Lietuviai - tarp kūrybiškiausių pasaulyje

Šiais metais Lietuva pirmą kartą dalyvavo tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė” („Creative Business Cup”) finale, kuris lapkričio 17-19 dienomis vyko Kopenhagoje. Kūrybinių industrijų antreprenerių pasaulio čempionate pasiektas rezultatas pranoko visus lūkesčius.

Plačiau
 

2014-11-26

Patvirtintas paskutinis kultūros paveldo projektas

Jau žinomas paskutinis, 19-asis kultūros paveldo projektas, gausiantis EEE finansinio mechanizmo programos „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“ paramą. Programos lėšų likutį nuspręsta skirti Panemunės pilies pietinio korpuso atgaivinimui.

Plačiau
 

2014-11-25

Šarūnas Birutis Briuselyje pabrėžė nacionalinio saugumo svarbą ES audiovizualinėje politikoje

Lapkričio 25 d. Briuselyje vyko Europos Sąjungos kultūros ir audiovizualinių reikalų ministrų tarybos posėdis. Jo metu buvo priimtos Tarybos išvados dėl Europos audiovizualinės politikos skaitmeniniame amžiuje. Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis savo pasisakyme išskyrė nacionalinio saugumo svarbą, kuriant ateities ES audiovizualinę politiką.

Plačiau
 

2014-11-21

Vito Luckaus atminimo renginius vainikavo jo vardo fotografijos centras Šiauliuose

Lapkričio 21 dieną Šiauliuose atidarytas rekonstruotas Fotografijos muziejus ir jame įsteigtas Vito Luckaus vardo fotografijos centras vainikavo fotografo Vito Luckaus memorialinių renginių ciklą „Karai ir taikos“. Dalyvaujant kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, Vito Luckaus kūrybos palikimą išsaugojusiai Tatjanai Luckienei-Aldag, Šiaulių „Aušros" muziejaus vadovams, pasirašytas ketinimų protokolas ir Vito Luckaus fotografijos centro steigimo dokumentai. Nuo 2015-ųjų pradėsiantis veikti V. Luckaus fotografijos centras vykdys lietuvių moderniosios fotografijos meno tyrimus ir sklaidą.

Plačiau
 

2014-11-21

Kultūros ministras Š. Birutis patvirtino Literatūros tarybos sudėtį ir nuostatus

Literatūros taryba (toliau - Taryba) yra prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos veikianti kolegiali, patariamojo balso teisę turinti institucija, atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas formuojant ir įgyvendinant literatūros ir jos sklaidos politiką.

 

Plačiau
 

2014-11-20

Š. Birutis: J. Basanavičiaus premijos laureato V. Bagdonavičiaus darbas svarbus kiekvienam iš mūsų

„Šių metų Valstybinė Jono Basanavičiaus premija peržengė visas šios premijos ribas gerąja ir pavyzdine prasme. Šių metų Jono Basanavičiaus premija paskirta didžiam žmogui, kuris savo darbais į mūsų gyvenimus sugrąžino ir paskatino gilesnę pažintį su Vilhelmu Storosta–Vydūnu. Įteikiame Jums šią premiją už Jūsų gyvenimo darbą, kuris palietė ir dabar liečia kiekvieną iš mūsų“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis, lapkričio 20 dieną Lietuvos nacionaliniame muziejuje įteikiant 2014 metų Valstybinę J. Basanavičiaus premiją filosofui. Vydūno palikimo tyrinėtojui ir atminimo puoselėtojui Vaclovui Bagdonavičiui.

Plačiau
 

2014-11-20

Kultūros ministerija kviečia balsuoti už labiausiai patikusį kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ logotipo projektą

Kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“ yra Ugdymo plėtotės centro, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuojamas projektas. Jis skirtas  skatinti kultūros edukaciją, bendradarbiavimą tarp mokytojų ir kultūros darbuotojų. Projekto metu kultūros įstaigos (bibliotekos, muziejai, meno centrai, galerijos, koncertinės įstaigos, įvairios edukacinės erdvės visoje Lietuvoje pristato mokytojams savo edukacinius renginius. Renginių skalė ypač plati, nuo akademinės klasikinės muzikos, etninių žaidimų iki kvalifikacijos tobulinimo seminarų, kuriuos mokytojams pristato universitetai, akademijos ar kultūros įstaigos.

Plačiau
 

2014-11-20

Kultūros ministras pasveikino tarptautinę konferenciją „Nauji vėjai“

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija lapkričio 20–23 dienomis rengia tarptautinę konferenciją „Nauji vėjai”, skiriamą muzikos metodams ir jaunimo muzikinio ugdymo programoms ir muzikavimui kolektyvuose (orkestruose) aptarti.  Ketvirtadienį konferencijos rengėjus ir dalyvius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pasveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Plačiau
 

M.Aleksos (LNOBT) nuotr.
2014-11-20

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas Gintautui Kėvišui

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generaliniam direktoriui Gintautui Kėvišui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Garbingiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas pianistui, meno vadybininkui, LNOBT vadovui Gintautui Kėvišui skirtas už kultūrų dialogo stiprinimą, tautinės ir religinės santarvės puoselėjimą, visuomenės brandos ir humanistinių vertybių ugdymą.

Plačiau
 

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
2014-11-18

Š.Birutis: V.Luckus pavergia ne tik fotografijos mėgėjų širdis, bet ir domina pasaulio mokslininkus

„Apie fotografą Vitą Luckų  pastaruoju metu kalbama daug. Tam yra ne viena priežastis – intriguoja ne tik jo asmenybė,  tačiau daug susidomėjimo ir klausimų kelia jo kūryba.  V. Luckus pavergia ne tik fotografijos mėgėjų širdis, bet ir domina pasaulio mokslininkus. Drąsaus ir charizmatiško kūrėjo savita ir novatoriška fotografija asocijuojasi su laisve, kurios 8-ąjame ir 9-ąjame dešimtmetyje visi troškome ir ieškojome, o šiandien ta diena, kada atėjo laikas vėl apie tai kalbėti ir perskaityti žinutę, kurią mums paliko šis kūrėjas“, - taip Šarūnas Birutis pradėjo  Vitui Luckui atminti skirtų renginių pristatymą (papildyta). 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-11-26

„Tate Modern“ galerijoje Londone – menininkės Indrės Šerpytytės darbai


Lapkričio 26 dieną „TATE Modern“ galerijoje atidaroma paroda „Konfliktas, laikas, fotografija“  („Conflict, Time, Photography“), kurioje šalia žinomų fotografų bus pristatyta ir menininkės Indrės Šerpetytės-Roberts darbai. Pasak kuratoriaus Simono Bakerio, paroda pristato kitokį požiūrį į 150 metų konfliktų fotografiją: pagrindinis dėmesys sutelkiamas ne  mūšiams, bet jų padariniams praėjus mėnesiams ar metams po įvykio.

Plačiau
 

2014-11-26

Intelektualios literatūros mugėje Maskvoje – ir lietuvių renginiai

Ateinantį savaitgalį, lapkričio 28-30 dienomis, Maskvoje vyksiančioje intelektualios literatūros mugėje „Non Fiction“ bus galima apsilankyti ir lietuviškuose renginiuose.

Plačiau
 

2014-11-24

Londone dr. Arūnas Gelūnas skaitė paskaitą „Ar mūzos tyli, kai ginklai žvanga?”

2014 m. lapkričio 21 d. Londono Santaros–Šviesos klubo kvietimu ambasadoje lankėsi filosofas, dabartinis LR ambasadorius prie UNESCO dr. Arūnas Gelūnas. Ambasadorius susirinkusiems skaitė pranešimą „Ar mūzos tyli, kai ginklai žvanga?”, skirtą kultūrinei diplomatijai aptarti.

Plačiau
 

2014-11-24

Antanas Gailius diskutavo literatūros simpoziume Vienoje

Š. m. lapkričio 19–21 d. Austrijos literatūros draugijoje vykusiame tarptautiniame simpoziume „Stiklinė uždanga“ dalyvavo literatūros vertėjas, poetas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Gailius. Kartu su rašytojais, vertėjais ir literatūros kritikais iš Austrijos, Slovakijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Serbijos jis dalijosi įžvalgomis apie svarbiausius procesus, įvykusius Vidurio ir Rytų Europos literatūros baruose per pastaruosius 25 metus, kritus Geležinei uždangai, analizavo tokius reiškinius kaip atminties diskursas, tapatybės paieškos, kultūrinė globalizacija.

Plačiau
 

2014-11-24

Berlyne sėkmingai prasidėjo Lietuvos šiuolaikinio šokio festivalis

Lapkričio 23 d. prasidėjo Lietuvos šokio informacijos centro ir Lietuvos Respublikos kultūros atašato Vokietijoje organizuojamas šiuolaikinio šokio festivalis „Litauen tanzt contemporary“ (liet. Lietuva šoka šiuolaikinį).

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-11-26

ŠIAULIŲ AUŠROS MUZIEJAUS EDUKACIJOS CENTRE – NAUJOS „AMATŲ MOKYKLOS“ PRISTATYMAS IR RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA

2014 m. lapkričio 27 d., ketvirtadienį, 12 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Edukacijos centre (Aušros al. 47, Šiauliai) prasidės kasmetinė respublikinė pradinių klasių mokytojų metodinė-praktinė konferencija. Šių metų tema „Ugdymas karjerai ir profesinis orientavimas pradinėje mokykloje: pirmas žingsnis į profesijų pasaulį“. Organizatoriai: Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras, Šiaulių Medelyno progimnazija, Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Plačiau
 

2014-11-26

Nacionalinėje dailės galerijoje - pokalbis apie literatūrą ir kiną kaip keliavimo būdą ir priemonę sovietmečiu

Lapkričio 28 d., penktadienį, 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) vyks pokalbis-diskusija „Literatūra ir kinas kaip keliavimo būdas ir priemonė sovietmečiu“ − pirmoji parodos „Teodoras Kazimieras Valaitis. 1934-1974“, kuratorė Giedrė Jankevičiūtė, vykstančios Nacionalinėje dailės galerijoje, paralelinės programos dalis.

Plačiau
 

2014-11-26

Baroko vakarai pakvies svajoti ir kartu klajoti

Š. m. lapkričio 29 - gruodžio 2 dienomis Prancūzų institutas Lietuvoje organizuoja keturių dienų trukmės baroko muzikos festivalį "Baroko vakarai". Šio renginio metu LDK Valdovų rūmuose klausytojai kviečiami pajusti autentišką barokinės muzikos dvasią ir iš naujo atrasti jos skambesį.

Plačiau
 

2014-11-25

TEATRŲ VAIKAMS IR JAUNIMUI ASOCIACIJA „ASITEŽAS“ JAUNIESIEMS KAUNIEČIAMS DOVANOJA TEATRO ŠVENTĘ

Gruodžio 1–5 dienomis Kaune ir Kauno rajone po penkerių metų pertraukos vyks IV tarptautinis festivalis „Jėga!/Cool!“, kurį organizuoja teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS. Festivalis įtrauktas į Teatrų metų minėjimo 2014 metais priemonių planą.

Plačiau
 

2014-11-24

Jubiliejinėje Paryžiaus vaikų knygų mugėje – ir lietuviai

Lapkričio pabaigoje Paryžiuje vyksiančioje jubiliejinėje, 30-joje, vaikų ir jaunimo knygų mugėje pirmą kartą bus pristatytos ir lietuviškos knygos vaikams. Mugės metu bus galima susipažinti su Lietuvos knygų iliustracija, susitikti su iliustruotojais Sigute Chlebinskaite ir Karoliu Strautnieku, kurie ves dvejas kūrybines dirbtuves.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5647633
Šiandien apsilankė: 3272
Dabar naršo: 42