English
 
 
Naujienos

2014-12-19

2014 m. Kultūros ministerijos premijų laureatams palinkėta meilės, vilties ir džiaugsmo

Gruodžio 19 dieną dideliam būriui Lietuvos kultūros, profesionalaus ir mėgėjų meno kūrėjų įteiktos 2014 metų Kultūros ministerijos premijos. Šįmet jomis apdovanoti per dvi dešimtis kultūros ir meno puoselėtojų ir viena įstaiga.

Plačiau
 

2014-12-18

Kultūros ministerijos Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ Romualdui Granauskui priėmė rašytojo artimieji

Kultūros ministras Šarūnas Birutis gruodžio 18 dieną įteikė Kultūros ministerijos Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ šviesaus atminimo rašytojui, prozininkui Romualdui Granauskui po mirties.

Plačiau
 

2014-12-18

Gerumo akcijai „Maltiečių sriuba“ – Kultūros ministerijos darbuotojų dėmesys

Žmogiško dėmesio ir nuoširdumo sulaukė Maltos ordino pagalbos tarnybos gerumo akcija „Maltiečių sriuba“, gruodžio 18–osios vidurdienį užsukusi į Kultūros ministeriją.

Plačiau
 

2014-12-17

Pasirašytas Nacionalinės sveikatos tarybos ir Kultūros ministerijos sutarimas dėl dvasinių vertybių formavimo ir įtakos visuomenės sveikatai

2014 m. gruodžio 17 dieną Kultūros ministerijoje pasirašytas Nacionalinės sveikatos tarybos ir Kultūros ministerijos sutarimas dėl dvasinių vertybių formavimo ir įtakos visuomenės sveikatai. Susitarimą pasirašė Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas prof. Juozas Pundzius ir LR kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Plačiau
 

2014-12-17

Šiandien sukanka 20 metų, kai Vilniaus istoriniam centrui suteiktas UNESCO Pasaulio paveldo statusas

Lygiai prieš 20 metų, 1994 m. gruodžio 17 dieną, 18-osios UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesijos Tailande metu Vilniaus istorinis centras buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šis statusas reiškia, kad vietovė turi išskirtinę visuotinę vertę ir yra unikali pasauliniu mastu.

Plačiau
 

2014-12-17

2016-uosius Seimas paskelbė Bibliotekų metais

Lietuvos Respublikos Seimas nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais ir pasiūlė Vyriausybei sudaryti Bibliotekų metų komisiją, kuri iki 2015 m. gegužės 1 d. parengtų ir patvirtintų Bibliotekų metų programą ir pradėtų parengiamuosius darbus jai įgyvendinti.

Plačiau
 

2014-12-16

Kultūros ministeriją papuošė „Bendraamžių“ teatro akimirkos

  Šiais metais Joniškio vaikų ir jaunimo teatras ,,Bendraamžiai” švenčia savo įsikūrimo trisdešimtmetį. Spalvingos akimirkos iš šio teatro gyvenimo ir spektaklių gruodžio 16 dieną papuošė Kultūros ministeriją – Židinio fojė atidaryta „Bendraamžių‘ fotografijų paroda, renginio dalyviams koncertavo jaunosios teatro aktorės. 

Plačiau
 

2014-12-16

Prof. Almantui Samalavičiui įteikta Bronio Savukyno premija

Kultūros ministras Šarūnas Birutis įteikė literatūrologui, publicistui, eseistui prof. dr. Almantui Liudui Samalavičiui redaktoriaus, kalbininko, žurnalisto Bronio Savukyno (1930–2008) premiją. Apdovanojimas už profesionalią ir aktualią kultūros publicistiką, aprėpiančią įvairialypę tematiką, už kritinio sąmoningumo žadinimą laureatui tradiciškai įteiktas B. Savukyno gimimo dieną –  gruodžio 16–ąją Kultūros ministerijoje.

Plačiau
 

2014-12-15

Kultūros ministras susitiko su MTG ir VIASAT vadovais

LR kultūros ministras Šarūnas Birutis Kultūros ministerijoje susitiko su Modern Times Group vadovu Baltijos šalyse Johannes Leppänen ir VIASAT teisės padalinio vadove Jungtinėje Karalystėje Julia Smetana.  Susitikimo  metu buvo aptartas bendradarbiavimas ir jo būdai sprendžiant informacijos politikos problemas Lietuvoje. Ministras teigė, kad VIASAT turėtų aktyviau bendradarbiauti  užkertant kelią bet kokioms informacijos manipuliacijoms ir propagandai.

Plačiau
 

2014-12-15

Kitąmet bus minimos Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės

Siekdama deramai paminėti iškilaus valstybės ir visuomenės veikėjo, diplomato, kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio atminimą, Vyriausybė patvirtino jo 250-ųjų gimimo metinių minėjimo veiksmų planą.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-12-16

LIETUVOS PIANISTŲ DINASTIJA KONCERTAVO KALININGRADE

Š. m. gruodžio 13 d. Kaliningrado srities filharmonijoje koncertavo unikalus šeimyninis pianistų trio iš Vilniaus – prof. Veronika Vitaitė, jos dukra prof. Aleksandra Žvirblytė ir anūkas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Paulius Erikas Andersonas.

Plačiau
 

2014-12-15

GUSEVE VYKO KALININGRADO SRITIES VAIKŲ LIETUVIŠKŲ DAINŲ FESTIVALIS

Guseve (Gumbinė) gruodžio 13 d. įvyko tradicinis, 13-sis, vaikų lietuviškų dainų festivalis ,,Skambėk, skambėk, lietuviška dainele“. Jame dalyvavo daugiau kaip 300 Kaliningrado srities švietimo įstaigose lietuvių kalbą ir etnokultūrą besimokančių moksleivių.

Plačiau
 

2014-12-15

Lietuvos šiuolaikinio šokio festivalis sužavėjo Berlyno publiką

Šį savaitgalį pasibaigė Lietuvos šokio informacijos centro ir Lietuvos Respublikos kultūros atašato Vokietijoje organizuojamas šiuolaikinio šokio festivalis „Litauen tanzt contemporary“ (liet. Lietuva šoka šiuolaikinį), Vokietijos sostinėje vykęs jau trečius metus.

Plačiau
 

2014-12-12

Izraelyje koncertavo smuikininkas prof. R. Butvila

2014 m. gruodžio 5-9 dienomis Izraelyje su specialiai parengta programa, dalyvaujant Ramat Gano municipalinės konservatorijos simfoninio orkestro styginių grupei, diriguojamai dr. Aleks Vaserman, koncertavo smuikininkas prof. Raimondas Butvila (Lietuva) ir  pianistas dr. Zecharia Plavin (Izraelis).

Plačiau
 

2014-12-12

Londone pristatoma paroda apie emigraciją „Iš tavo dienoraščių”

Gruodžio 12–14 dienomis „The Depot" galerijoje  Londone vyks paroda „Iš tavo dienoraščių” (angl. „From Your Diary"). Tai dviejų jaunųjų menininkių – lietuvės Agnės Ritos Kučinskaitės ir italės Giulia Parlato bendras projektas emigracijos tema. Keturiolikos fotografijų parodą lydės emigravusiųjų patirčių dokumentacija.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-12-19

Klaipėdos muzikinis teatras Teatrų metus baigs premjera

Kone dviem šimtais renginių, 50-čia tūkstančių žiūrovų, keturiomis anšlaginėmis premjeromis, dešimtimis kviestinių atlikėjų bei dirigentų iš užsienio šalių Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras skaičiuoja besibaigiančių Teatrų metų „derlių“ ir Naujųjų išvakarėse, jau tradiciškai, pristato premjerą - „The Beatles show“ arba Naujuosius metus Liverpulio stiliumi. 

Plačiau
 

2014-12-18

Lietuvos jūrų muziejus kviečia nerti į Kalėdas

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume – jau šventinės nuotaikos. Keletą dienų čia repetuoja Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai, rengdami bendrą su delfinais kalėdinį pasirodymą „Neriam į Kalėdas“, kuris bus rodomas delfinariume  gruodžio 19, 20, 21, 25, 26 27, 28 dienomis.

Plačiau
 

2014-12-16

TAIKOMOSIOS DAILĖS MUZIEJUJE ATIDAROMA PARODA ABSOLIUTI TEKSTILĖ

Lietuvos dailės muziejus ir Vilniaus dailės akademija gruodžio 18 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) atidaromą parodą „Absoliuti tekstilė. Nuo ištakų iki XXI a.”.

Plačiau
 

2014-12-16

Naujovės Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje

Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) įgyvendintas inovatyvus projektas „Įženk į paveikslą. Interaktyvi projekcinė siena", kurio tikslas – muziejaus ekspozicijų pritaikymas vaikams ir jaunimui. Projekto rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Plačiau
 

2014-12-15

Paskutinės šių metų akimirkos autentiškoje senojo Arsenalo erdvėje

Paskutinį 2014 metų vakarą,  gruodžio 31 d., 17.30 ir 20 val., kamerinės muzikos ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į koncertus Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius). Klausytojų laukia susitikimas su žinomais atlikėjais, nuostabiais dainininkais Regina Šilinskaite ir Tomu Tuskeniu bei nuotaikinga muzika. Palydint senuosius metus skambės J. S. Bacho, W. A. Mozarto, G. Donizetti ir G. Rossini muzikiniai perlai bei žaismingi operų fragmentai, kurie sukurs nepaprastą vakaro atmosferą.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5791383
Šiandien apsilankė: 2995
Dabar naršo: 43