English

 
 
 
 
 
Naujienos

2015-05-28

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija apžvelgia savo veiklos dešimtmetį

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija yra svarbi kultūros politikos strategijos įgyvendinimo dalis – savo iniciatyvomis ji ne tik saugo mūsų valstybės atmintį, bet ir formuoja naujas tradicijas, pažymėjo kultūros ministras Šarūnas Birutis, gegužės 28 dieną sveikindamas Lietuvos pilių ir dvarų asociaciją (LPDA) dešimties metų veiklos proga.

Plačiau
 

2015-05-28

Š. Birutis: kultūra, menas ir dalyvavimas kūrybinėje veikloje gali ir turi būti pasitelkiamas visuomenės psichikos sveikatai stiprinti ir palaikyti

Tarptautiniu mastu yra pripažinta, jog menas ir meninė veikla yra priemonė, stiprinanti žmonių psichikos sveikatą, kurianti bendruomenes, mažinanti socialinę atskirtį, todėl kultūros ir sveikatos klausimų integravimas į visas visuomeninės ir politinės veiklos sritis yra kompleksinis klausimas, pabrėžė kultūros ministras Šarūnas Birutis, ketvirtadienį pasveikinęs  Vilniuje prasidėjusios tarptautinės mokslinės praktinės konferencijos „Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos aktualijos"  dalyvius.

Plačiau
 

2015-05-27

Vyriausybė pritarė valstybinės kalbos kontrolės sistemos tobulinimui

Vyriausybė gegužės 27 d. posėdyje pritarė Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kurio tikslas – patobulinti valstybinės kalbos kontrolės sistemos modelį.

Plačiau
 

D. Labučio (ELTA) nuotr.
2015-05-26

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – tautinių bendrijų veikėjai Alvidai Gedaminskienei

Gegužės 25 dieną Vilniaus rotušėje Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota tautinių mažumų veikėja, VšĮ Tautinių bendrijų namai direktorė Alvida Gedaminskienė. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą už regiono kultūros tapatumo stiprinimą, už pilietiškumo ir pagarbos kultūrų raiškos įvairovei skatinimą A. Gedaminskienei įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Plačiau
 

2015-05-25

Kultūros ministras dalyvavo leidinio apie jaunuosius talentus pristatyme

Jaunųjų talentų idėjos ir vizijos keičia ne tik mus, bet ir visą pasaulį, todėl reikia didžiuotis talentingu Lietuvos jaunimu ir skatinti juos puoselėti ir ugdyti savo gebėjimus, teigė kultūros ministras Šarūnas Birutis, pirmadienį dalyvavęs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pristatant leidinį apie jaunuosius talentus „Kas bus kas Lietuvoje. Lietuvos ateitis“.

Plačiau
 

2015-05-25

Kultūros ministerijoje atidaryta paroda „Sugrįžimai“ veda išeivijos rašytojų keliais

Kultūros ministerijoje pirmadienį atidaryta paroda „Sugrįžimai“, kviečianti pažvelgti į lietuvių išeivių rašytojų kultūrinį literatūrinį gyvenimą Vokietijoje ir Austrijoje 1944–1950 metais. Šis visos Lietuvos kultūrai svarbus laikotarpis atskleidžiamas per unikalią archyvinę medžiagą – fotografijas, dokumentų, rankraščių, laiškų nuotraukas.

 

Plačiau
 

2015-05-25

Europos Komisija paskelbė komunikatą dėl ES bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos sukūrimo

Europos Komisija paskelbė komunikatą dėl ES bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos sukūrimo ir konkrečius bendrosios skaitmeninės rinkos sukūrimo planus iki 2016 m. pabaigos siekiant pašalinti dėl reguliavimo atsiradusias kliūtis ir 28 ES šalių narių nacionalines rinkas pagaliau sulieti į vieną.

 

Plačiau
 

2015-05-22

Skelbiamas Dalios Tamulevičiūtės premijos konkursas

LR kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės premijos scenos meno kūrėjams, puoselėjantiems lietuvių literatūros autorių kūrybą Lietuvos teatrų scenose, konkursą.

 

Plačiau
 

2015-05-21

UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinis registras papildytas naujais paveldo objektais

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinis registras  papildytas septyniais svarbiais Lietuvai paveldo objektais.

Plačiau
 

2015-05-21

Sveikiname Lietuvos tautines bendrijas, pažyminčias savo dieną!

Gegužės 21-oji UNESCO paskelbta pasauline kultūrų puoselėjimo diena, o mūsų šalyje šiandien antrą kartą minima Lietuvos tautinių bendrijų diena.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2015-05-29

Lietuva – jubiliejinio Krokuvos kino festivalio garbės viešnia ir pagrindinė partnerė

Gegužės 31 d. Krokuvoje prasideda 55-asis Tarptautinis kino festivalis, kurio garbės viešnia ir pagrindinis partneris šiais metais yra Lietuva. Šia proga vienas žymiausių ir seniausių Lenkijoje kino festivalių organizuoja specialią programą „Lietuva dėmesio centre“ (Focus on Lithuania).

Plačiau
 

2015-05-28

„Trimitas“ tarptautiniame festivalyje Lenkijoje pripažintas geriausiu

Gegužės 23-24 dienomis valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ viešėjo Lenkijoje ir II tarptautiniame Pabaltijo pučiamųjų orkestrų festivalyje „Zblewo 2015“ pelnė tris šio festivalio įsteigtus prizus.

Plačiau
 

2015-05-27

Vytauto V. Stanionio „Nuotraukos dokumentams“ – viename žymiausių Vidurio ir Rytų Europos fotografijos festivalių Lodzėje

Gegužės 28 d., ketvirtadienį, viename žymiausių Vidurio ir Rytų Europos fotografijos festivalių – Tarptautiniame Lodzės fotografijos festivalyje atidaroma  Vytauto V. Stanionio fotografijų paroda „Nuotraukos dokumentams. Seirijai. 1946“.

Plačiau
 

2015-05-26

Pianisto Luko Geniušo įžanga į XV Tarptautinį P.Čaikovskio konkursą

Gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje, Jurgio Baltrušaičio namuose, jaunas, bet jau garsus tarptautinių konkursų laureatas, lietuvių-rusų pianistas Lukas Geniušas atliko kūrinius, kuriuos skambins per XV Tarptautinį Piotro Čaikovskio konkursą, birželio 10-ąją prasidėsiantį Maskvoje.

 

Plačiau
 

2015-05-21

Kanų kino festivalyje pristatytas Šarūno Barto filmas

Gegužės 20 d. Kanuose kino industrijos atstovams iš viso pasaulio buvo pristatytas Šarūno Barto filmas „Ramybė mūsų sapnuose“  („Peace to Us in Our Dreams“). Jis drauge su dar 17 juostų rodomas nepriklausomoje paralelinėje Kanų festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-05-28

Dirigento S. Domarko sumanytas Jaunųjų talentų koncertas pasitinka dvidešimtmetį

Gegužės mėnesį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre vykusį Jaunųjų talentų festivalį gegužės 29 dieną vainikuos tradicinis Jaunųjų talentų koncertas su Mažosios Lietuvos simfoniniu orkestru. Dirigento Stasio Domarko iniciatyva jau du dešimtmečius rengiamame koncerte pasirodys gabiausieji Klaipėdos muzikos ugdymo įstaigų auklėtiniai – šiemet 19 vokalistų bei instrumentalistų.

 

Plačiau
 

2015-05-28

Kaune prasideda XXI Tarptautinis lėlių teatrų festivalis

Gegužės 29 d., penktadienį, Kauno valstybinis lėlių teatras paskelbs pilnametystės sulaukusio XXI Tarptautinio lėlių teatrų festivalio pradžią.

Plačiau
 

2015-05-27

Veprių bažnyčia ir Sližių dvaras paskelbti valstybės saugomais objektais

Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu valstybės saugomais paskelbti du nekilnojamojo kultūros paveldo objektai Ukmergės rajone ─ Veprių Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčia ir Sližių dvaras.

Plačiau
 

2015-05-26

Vilnių sveikins VI tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis „Skambėkite, trimitai“

Š. m. gegužės 30–31 dienomis Vilniuje, Rotušės aikštėje, vyks šeštus metus organizuojamas pučiamųjų orkestrų festivalis „Skambėkite, trimitai”. Festivalio rengėjas – Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas” kviečia paskutinį pavasario savaitgalį praleisti kartu, skambant nuotaikingai ir įdomiai muzikinei bei šokių programai.

 

Plačiau
 

2015-05-26

Jaunųjų dainorėlių, pasakorių ir muzikantų – liaudies kūrybos atlikėjų – šventė „Tramtatulis“ kviečia į Rumšiškes

Birželio 7 d., sekmadienį, 13 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyks VI Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2015“ laureatų koncertas, skirtas Etnografinių regionų metams ir Tarptautinei tėvo dienai. Šventėje koncertuos per 70 jaunųjų liaudies tradicijų mylėtojų iš visų Lietuvos regionų.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 6874111
Šiandien apsilankė: 3872
Dabar naršo: 33