English
 
 
Naujienos

2014-09-11

Lietuvos kultūros taryba kviečia į bendrą sesiją su Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos nariais (IFACCA)

 Lietuvos kultūros taryba, pažymėdama vienerių metų sukaktį, kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Tarptautine menų tarybų ir agentūrų federacija (IFACCA), rugsėjo 15 d., 10.00 – 12.30 Kultūros ministerijos Baltojoje salėje rengia atvirą sesiją, kurioje patirtimis apie kultūros politikos formuotojų ir įgyvendintojų bendradarbiavimo patirtis, valdymo susitarimus dalysis atstovai iš Airijos, Švedijos, Škotijos ir Anglijos menų tarybų.

Plačiau
 

2014-09-11

Susitiko Lietuvos ir Baltarusijos kultūros ministrai

Rugsėjo 11 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Baltarusijos kultūros ministru Borisu Svetlovu. 16 val. abiejų šalių kultūros ministrai dalyvaus Vilniaus paveikslų galerijoje vyksiančios parodos „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos“ atidaryme.

Plačiau
 

2014-09-11

2014 metais gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja 43 kultūros ir meno kūrėjai

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisijai svarstyti pateiktos 43 asmenų kandidatūros 2014-ųjų metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijai gauti:

Plačiau
 

2014-09-11

PRIIMAMOS PROFESIONALAUS SCENOS MENO PROJEKTŲ SKLAIDOS IŠLAIDŲ DALINIO KOMPENSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ PARAIŠKOS

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija priima Profesionalaus scenos meno 2014 metų I-ąjį pusmetį įvykdytų projektų sklaidos (salių nuomos) išlaidų dalinio kompensavimo iš valstybės biudžeto lėšų paraiškas.

Plačiau
 

2014-09-11

Kvietimas teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Paraiškas galima teikti iki 2014 m. rugsėjo 23 d.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-09-12

INTENSYVŪS LIETUVIŲ KALBOS KURSAI BERLYNE JAU TAMPA TRADICIJA

Tradiciškai kasmet rengiamiems intensyviems dviejų savaičių lietuvių kalbos kursams Berlyno Humboldtų universitete šį kartą pasiryžo 15 studentų – filologai, istorikai, politologai ir kitų sričių specialistai, turintys akademinių ar kitokio pobūdžio interesų studijuoti lietuvių kalbą.

Plačiau
 

2014-09-05

Lietuvių literatūra pristatoma Švedijoje

Poetės Daivos Čepauskaitės poezija bus pristatoma rugsėjo 5 d. Kristianstado (Švedija) Konserthuset‘o Mažojoje salėje. Poezijos vakaro metu D. Čepauskaitės poeziją skaitys leidėjas Mikael Nydhal, gerai pažįstamas lietuvių rašytojams, poetams bei vertėjams.

Plačiau
 

2014-09-03

Fotomenininkai kviečiami teikti projektus Tarptautiniam fotografijos festivaliui Jungtinėje Karalystėje

Iki spalio 1 dienos Tarptautinis fotografijos festivalis „Format“ kviečia fotomenininkus teikti projektus konkursui tema – „Įrodymas“ (angl. k. evidence). 

Plačiau
 

2014-09-03

Lietuviškų filmų programa vieši Izraelyje

Izraelyje prasidėjo lietuviško kino dienos. Kino gerbėjai pakviesti susipažinti su šešiais lietuvių kūrėjų filmais. Lietuviški filmai Tel Avivo, Haifos ir Jeruzalės filmotekose bus rodomi rugsėjo 2-11 dienomis.

Plačiau
 

2014-09-01

Herkaus Kunčiaus romano lenkų kalba „Lietuvos Vilniuje“ ištrauka didžiausiame Lenkijos dienraštyje „Gazeta Wyborcza“

Didžiausio Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ savaitgalio numeryje pasirodė šiais metais lenkų kalba išleisto lietuvių rašytojo, dramaturgo ir eseisto Herkaus Kunčiaus romano „Litwin w Wilnie“ (Lietuvis Vilniuje“) ištrauka. Šalia jos taip pat skelbiama informacija apie susitikimą su Herkumi Kunčiaus ir knygos pristatymą rugsėjo 4 d. Gdanske.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-09-09

Į Valdovų rūmų muziejų atkeliavo unikalūs gobelenai iš privačių kolekcijų visame pasaulyje

                      Į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus su ypatinga palyda ir apsauga specialiu transportu atgabentos unikalios vertybės – dar niekam nerodytas ir mažai žinomas 34 gobelenų rinkinys. Istoriniai audiniai priklauso privačioms kolekcijoms, sukauptoms Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, kitose Europos šalyse ir JAV. Integruoti į atkurtus istorinius reprezentacinius interjerus pristatančias Valdovų rūmų muziejaus trečio aukšto menes, bemaž 25 mln. litų įkainoti XV a. pabaigos–XVI a. senieji monumentalūs meniniai audiniai bus pristatyti parodoje „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“.

 

Plačiau
 

2014-09-10

Režisierius Jonas Vaitkus griebėsi skalpelio

Naują premjerą ruošiantis režisierius Jonas Vaitkus ryžosi skrodimui. Po jo skalpeliu – ne tik legendinė Williamo Shakespeare‘o pjesė „Karalius Lyras“, bet ir spektaklyje vaidinantys aktoriai. Rugsėjo 20 ir 21 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre J.Vaitkus žiūrovams ketina atverti gyvą žmogiškosios prigimties nervą ir atskleisti  nuogą aktorinį talentą. „Jeigu esi karalius, tai ir nuėjęs į pirtį jausies karaliumi – ir nesvarbu, kokiu rūbu ar makiažo sluoksniu pridengsi savo kūną, – o jei esi ubagas, tai ubagu ir jausies“, – sakė režisierius ir pridūrė „Čia aktorius turi visu savo esybės turiniu ir duotu talentu atstovauti kuriamam personažui ir nesvarbu, kokios svarbos ar menkumo tas personažas būtų“.

 

Plačiau
 

2014-09-10

Kviečia XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale: Garsai iš Rytų ir Vakarų“

2014 m. rugsėjo 8 dieną Vilniuje startavo kasmetinė senosios muzikos šventė – XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Daugiau kaip dvi savaites truksiantis rudens festivalis šiemet klausytojus dar pakvies į septynis koncertus, kuriuos surengs Lietuvos ir užsienio atlikėjai, pateikdami išskirtines senosios – viduramžių, Renesanso, baroko muzikos programas, šiemet aprėpiančias ne vien Vakarų tradiciją, bet ir egzotiškąsias Rytų šalis.

 

Plačiau
 

2014-09-10

PARYŽIAUS MOKYKLOS DAILININKAI IŠ BALTARUSIJOS. IŠ AB „BELGAZPROMBANK" KOLEKCIJOS, MUZIEJINIŲ IR PRIVAČIŲ RINKINIŲ“

Pirmą kartą Lietuvos žiūrovams pristatomas išskirtinis dailės projektas „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos. Iš AB „Belgazprombank“ kolekcijos, muziejinių ir privačių rinkinių“. Baltarusijos kultūrologai projektą pripažino „svarbiausiu Baltarusijos 2013 metų įvykiu“. Unikali ekspozicija, pirmąkart rodoma už Baltarusijos ribų, yra koncentruotas XX a. pradžios Paryžiaus mokyklos (École de Paris) menininkų, gimusių Baltarusijoje ir vėliau tapusių pasaulinėmis garsenybėmis, kūrinių rinkinys. Paroda Vilniaus paveikslų galerijoje veiks nuo rugsėjo 11 iki lapkričio 9 d., ją surengė AB „Belgazprombank“, Baltarusijos Respublikos nacionalinis dailės muziejus kartu su Lietuvos dailės muziejumi ir Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijos Respublikoje.

Plačiau
 

2014-09-10

Tarptautinė konferencija ,,SAUGOMOS TERITORIJOS: IŠŠŪKIAI IR VALDYMAS"

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečia rugsėjo 18 d. 10 val. į tarptautinę konferenciją tema “Saugomos teritorijos: iššūkiai ir valdymas”. Renginys vyks Vilniaus dailės akademijos Gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Vilnius). Bus skaitomi aktualūs ir įdomūs pranešimai apie saugomas teritorijas, paveldą. Savo pranešimus skaitys Lietuvos specialistai ir atstovai iš Švedijos bei Suomijos. Konferencija vyks anglų kalba. 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5279599
Šiandien apsilankė: 612
Dabar naršo: 47