English

 
 
 
 
 
Naujienos

Foto Georg Stefanik
2015-03-27

Pasirašytas Lietuvos ir Austrijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo kultūros ir meno srityse

Kultūros viceministras Romas Jarockis ir Austrijos meno ir kultūros ministras dr. Joseph Ostermayer kovo 27 dieną pasirašė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Austrijos federalinės kanceliarijos susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kultūros ir meno srityse.

Plačiau
 
 

2015-03-27

Paskirtos Kultūros ministerijos premijos geriausiems 2014 metų kultūros centrams

Kultūros ministras, atsižvelgęs į vertinimo komisijos išvadas ir pasiūlymus, paskyrė Kultūros ministerijos premijas geriausiems 2014 metų kultūros centrams.  Premijų tikslas – skatinti kūrybingą kultūros centrų veiklą, įvertinant geriausius kultūros centrų pasiekimus ir darbus.

Plačiau
 

2015-03-25

KULTŪROS MINISTERIJA KVIEČIA DALYVAUTI TYRIMO ENUMERATE APKLAUSOJE

Kultūros ministerija kviečia atminties institucijas – archyvus, bibliotekas, muziejus ir kitas kultūros paveldą kaupiančias bei saugančias institucijas aktyviai dalyvauti Europos Sąjungos mastu vykdomo tyrimo ENUMERATE organizuojamoje apklausoje.

Plačiau
 

M. Ambrazo (ELTA) nuotr.
2015-03-24

Š. Birutis: artėjant Valstybės šimtmečiui norime matyti stiprią, lojalią savo šaliai bendruomenę

Kultūros ministerija palaiko Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių iniciatyvą  atskleidžiant bendruomenių vaidmenį šalies kultūriniame gyvenime, nes būtent bendruomenės subrandina ir įgyvendina kultūrines mintis, idėjas, yra reikšmingos telkiant visuomenę ne tik atskiruose regionuose, bet ir visoje Lietuvoje.

Plačiau
 

2015-03-23

KULTŪROS MINISTERIJA KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS DĖL DALYVAVIMO BALTIJOS MUZEOLOGIJOS MOKYKLOJE

Kviečiame teikti paraiškas dalyvauti Baltijos muzeologijos mokykloje, kuri vyks 2015 m. liepos 5-11 d. Šiauliuose. Šių metų Baltijos muzeologijos mokyklos tema: „Muziejų etika XXI a. kūrybinės ekonomikos kontekste”.

Plačiau
 

2015-03-20

Skelbiami prioritetiniai kultūros infrastruktūros ir paveldo objektai, finansuotini atrenkant valstybės planavimo būdu

Kultūros ministras Šarūnas Birutis, pritardamas Kultūros ministerijos administruojamų priemonių valdymo komiteto siūlymams dėl prioritetinių kultūros infrastruktūros ir paveldo objektų, galimų finansuoti atrenkant valstybės planavimo būdu, kurie bus finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2014-2020 m. lėšomis, patvirtino prioritetinius kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros objektų sąrašus. Kviečiame susipažinti su Kultūros ministro įsakymais.

Plačiau
 

2015-03-20

Pritarta Kultūros ministerijos planams mažinti biurokratizmą ir atsisakyti perteklinių procedūrų

2015 m. kovo 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės Viešojo valdymo tobulinimo komisijoje pristatyta kultūros ir meno institucijų veiklos vertinimo ir valdymo modelio galimybių studija, atlikta įgyvendinant LRV Viešojo valdymo tobulinimo komisijos 2013 m. ir 2014 m. plano priemones, priskirtas Kultūros ministerijos kompetencijai, bei Vyriausybei atskaitingų institucijų funkcijų peržiūros 2013 m. ir 2014 m. planų atitinkamas priemones. LRV Viešojo valdymo tobulinimo komisija pritarė Kultūros ministerijos siūlymams įgyvendinti studijoje siūlomas rekomendacijas. 

Plačiau
 

ELTA nuotr.
2015-03-20

Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė, kultūros veikėja Vida Ramaškienė kovo 19–osios vakarą apdovanota Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Aukščiausias ministerijos apdovanojimas V. Ramaškienei įteiktas  už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Plačiau
 
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2015-03-26

Lietuvos fotografo Gyčio Skudžinsko paroda Zingste (Vokietija)

Š.m. balandžio 3 d. šiaurės Vokietijos pajūrio mieste Zingst, kuris Vokietijoje žinomas kaip fotografijos erdvė, galerijoje „Galerie Villa Ruh", atidaroma žinomo Lietuvos fotografo Gyčio Skudžinsko personalinė paroda „Tyla“.

Plačiau
 

2015-03-26

Antano Sutkaus fotografijų paroda „People‘s Diary“ Greifsvalde

Š. m. kovo 27 d. žinomoje Vokietijos fotografijos galerijoje „Galerie STP" bus pristatoma Lietuvos fotografija. Pristatyti savo darbus Greifsvalde buvo pakviestas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Sutkus – vienas žymiausių mūsų regiono fotografų, pirmosios lietuvių menininkų kartos lyderis, 7-ąjį XX amžiaus dešimtmetį kartu su kolegomis padėjęs lietuvių fotografijos mokyklos pagrindus.

Plačiau
 

2015-03-25

Lietuvos ambasadoje Paryžiuje pristatyta prancūzų žurnalistės knyga apie lietuvius

Š.m. kovo 24 d. Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su leidykla „HDateliers henry dougier“, surengė prancūzų žurnalistės Marielle Vitureau knygos „Les Lituaniens“ pristatymą bei susitikimą su autore.

Plačiau
 

2015-03-24

Lietuvių kompozitorės Justės Janulytės muzika skambės tarptautiniame festivalyje Bolonijoje

Lietuvių kompozitorės Justės Janulytės muzika skambės festivalyje "Musica Insieme COntemporanea" drauge su Giya Kancheli (Gruzija) bei Yuval Avital (Izraeilis) kūriniais.

Plačiau
 

2015-03-24

Muzikos festivalyje Kaliningrade – Klaipėdos jaunieji atlikėjai

Kovo 23 d. Kaliningrado srities filharmonijoje vykstančiame 23-jame tarptautiniame vaikų ir jaunimo muzikos festivalyje ,,Muzikalnaja vesna“ įvairiapusišką programą pristatė Klaipėdos jaunimo centro (direktorius Aleksas Bagdonavičius)  kolektyvai – senosios muzikos ir šokio ansamblis ,,Dolce musica“ (vadovė mokytoja metodininkė - Daiva Pielikienė) ir dainos studija ,,Keberiokšt“ (vadovė mokytoja ekspertė - Regina Vindžigalskienė).

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-03-27

„Aukso paukštės“ – geriausiems Lietuvos chorams

Kovo 28 d., šeštadienį, 16 val. Vilniaus rotušėje vyks aukščiausio mėgėjų meno apdovanojimų „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės, chorų nominacijų paskelbimas ir laureatų koncertas.

Plačiau
 

2015-03-27

Gandrinių šventė – Etnografinių regionų metams

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato ir Aukštadvario regioninio parko direkcijos kovo 28 d. organizuoja Gandrinių šventę, skirtą etnografinių regionų metams.

Plačiau
 

2015-03-27

„Kino pavasaryje“ uždainuos žinomi aktoriai

Antra savaitė žiūrovus šildantis festivalis „Kino pavasaris“ lankytojams paruošė staigmeną: pirmadienį, kovo 30 d. klube „Tamsta“ įvyks koncertas, kuriame į sceną lips aktoriai – bet ne vaidinti, o dainuoti ir skaityti eiles.

Plačiau
 

2015-03-25

Nacionalinio M. K. ČIURLIONIO dailės muziejaus EKSPOZICIJOJE LANKYTOJUS DŽIUGINA NAUJOVĖS

Šiais metais minint tapytojo ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus – vienintelė vieta pasaulyje, kur galima nuodugniai susipažinti su unikalia lietuvių menininko asmenybe ir jo daugialypiu kūrybiniu palikimu – kviečia M. K. Čiurlionio jubiliejinius metus švęsti jau dabar.

Plačiau
 

2015-03-23

CORNELIA GURLITT: TALENTAS, SUŽYDĖJĘS I PASAULINIO KARO VILNIUJE

2015 m. kovo 26 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus (VVGŽM) Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) atidaroma Cornelios Gurlitt  grafikos darbų paroda „Cornelia Gurlitt: širdies kelionė".

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 6546717
Šiandien apsilankė: 5114
Dabar naršo: 59