English

 
 
 
 
 
Naujienos

2015-04-02

Skelbiamas Šv. Jeronimo premijos konkursas

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) kartu su LR kultūros ministerija rengiasi skirti Šv. Jeronimo premiją grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui už profesionaliai ir meniškai į užsienio kalbą išverstus kūrinius, už lietuvių literatūros populiarinimą užsienyje.

Plačiau
 

2015-04-02

KILNOJAMŲJŲ KULTŪROS VERTYBIŲ RESTAURATORIŲ DĖMESIUI!

Informuojame, kad 2015 m. gegužės 28 d. 9:00 val. Kultūros ministerijoje (211 kab. Baltoji salė) įvyks Kilnojamųjų kultūros vertybių restauratorių atestavimo komisijos posėdis.

Plačiau
 

2015-03-31

Įteikti „Kino pavasario“ prizai, paskelbti 2014 metų Lietuvos kino aktoriai

Valdovų rūmuose antradienį Lietuvos kino industrijos vakaro metu išdalintos jubiliejinio, 20-ojo, "Kino pavasario" statulėlės ir prizai. "Lauke – lietus, bet turbūt niekas negali nustelbti džiugios nuotaikos, kurią sukuria kinas", - vakarą pradėjo kultūros ministras Šarūnas Birutis. Ministras padėkojo festivalio sielai - jo direktorei Vidai Ramaškienei už puikų renginį. 

Plačiau
 

2015-03-30

Netekome Klaipėdos dramos teatro vadovo Gedimino Pranckūno

Skaudi ir netikėta žinia – kovo 29 dieną netekome Klaipėdos dramos teatro vadovo Gedimino Pranckūno. Kultūros ministras Šarūnas Birutis reiškia nuoširdžią užuojautą Velionio šeimai, artimiesiems, kolegoms, visai Lietuvos kultūros bendruomenei.

Plačiau
 

D. Labučio (ELTA) nuotr.
2015-03-30

„Aukso paukštės“ įteiktos geriausiems Lietuvos chorams

Kovo 28 d. Vilniaus rotušėje įvyko aukščiausio mėgėjų meno apdovanojimų „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės, chorų nominacijų paskelbimas ir laureatų koncertas. Apdovanojimus geriausiems Lietuvos chorams ir jų vadovams įteikė kultūros viceministrė Agneta Lobačevskytė ir Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Plačiau
 

ELTA nuotr.
2015-03-28

Kaune įteikti Auksiniai scenos kryžiai 2014

Tarptautinės teatro dienos proga Kauno valstybiniame muzikiniam teatre surengtose "Auksinių scenos kryžių" įteikimo iškilmėse kultūros ministras Šarūnas Birutis Padėkos premiją įteikė kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui už muzikinę kūrybą teatrui.

Plačiau
 

Foto Georg Stefanik
2015-03-27

Pasirašytas Lietuvos ir Austrijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo kultūros ir meno srityse

Kultūros viceministras Romas Jarockis ir Austrijos meno ir kultūros ministras dr. Joseph Ostermayer kovo 27 dieną pasirašė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Austrijos federalinės kanceliarijos susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kultūros ir meno srityse.

Plačiau
 

2015-03-27

Paskirtos Kultūros ministerijos premijos geriausiems 2014 metų kultūros centrams

Kultūros ministras, atsižvelgęs į vertinimo komisijos išvadas ir pasiūlymus, paskyrė Kultūros ministerijos premijas geriausiems 2014 metų kultūros centrams.  Premijų tikslas – skatinti kūrybingą kultūros centrų veiklą, įvertinant geriausius kultūros centrų pasiekimus ir darbus.

Plačiau
 

2015-03-25

KULTŪROS MINISTERIJA KVIEČIA DALYVAUTI TYRIMO ENUMERATE APKLAUSOJE

Kultūros ministerija kviečia atminties institucijas – archyvus, bibliotekas, muziejus ir kitas kultūros paveldą kaupiančias bei saugančias institucijas aktyviai dalyvauti Europos Sąjungos mastu vykdomo tyrimo ENUMERATE organizuojamoje apklausoje.

Plačiau
 

M. Ambrazo (ELTA) nuotr.
2015-03-24

Š. Birutis: artėjant Valstybės šimtmečiui norime matyti stiprią, lojalią savo šaliai bendruomenę

Kultūros ministerija palaiko Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių iniciatyvą  atskleidžiant bendruomenių vaidmenį šalies kultūriniame gyvenime, nes būtent bendruomenės subrandina ir įgyvendina kultūrines mintis, idėjas, yra reikšmingos telkiant visuomenę ne tik atskiruose regionuose, bet ir visoje Lietuvoje.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2015-04-02

MUZIKA KAIP BŪDAS PAŽINTI SKIRTINGĄ PASAULĮ

Kovo 30–osios vakarą Bolonijos San Filippo Neri koplyčioje skambėjo Lietuvos vardas. Čia vyko šiuolaikinę muziką grojančio ansamblio „Fontanamix“ koncertas, kuriame buvo atliekami Justės Janulytės kūriniai.

Plačiau
 

2015-03-30

Paryžiuje įvyko Alantės Kavaitės filmo „Sangailės vasara“ premjera

Š. m. kovo 27 d. Paryžiuje, kino teatre „L'Entrepot“ įvyko  lietuvių  režisierės Alantės Kavaitės filmo „Sangailės vasara“ premjera. Filmas buvo rodytas jau dešimtąjį kartą vykusio tarptautinio kino festivalio „Europa apie Europą“ ( “L'Europe autour de l'Europe“) metu.

 

Plačiau
 

2015-03-26

Lietuvos fotografo Gyčio Skudžinsko paroda Zingste (Vokietija)

Š.m. balandžio 3 d. šiaurės Vokietijos pajūrio mieste Zingst, kuris Vokietijoje žinomas kaip fotografijos erdvė, galerijoje „Galerie Villa Ruh", atidaroma žinomo Lietuvos fotografo Gyčio Skudžinsko personalinė paroda „Tyla“.

Plačiau
 

2015-03-26

Antano Sutkaus fotografijų paroda „People‘s Diary“ Greifsvalde

Š. m. kovo 27 d. žinomoje Vokietijos fotografijos galerijoje „Galerie STP" bus pristatoma Lietuvos fotografija. Pristatyti savo darbus Greifsvalde buvo pakviestas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Sutkus – vienas žymiausių mūsų regiono fotografų, pirmosios lietuvių menininkų kartos lyderis, 7-ąjį XX amžiaus dešimtmetį kartu su kolegomis padėjęs lietuvių fotografijos mokyklos pagrindus.

Plačiau
 

2015-03-25

Lietuvos ambasadoje Paryžiuje pristatyta prancūzų žurnalistės knyga apie lietuvius

Š.m. kovo 24 d. Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su leidykla „HDateliers henry dougier“, surengė prancūzų žurnalistės Marielle Vitureau knygos „Les Lituaniens“ pristatymą bei susitikimą su autore.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-04-02

Sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ atsisveikinimo koncertų svečias - „Trimitas“

Balandžio 2-3 dienomis Klaipėdos „Švyturio” arenoje Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra” kviečia į atsisveikinimo koncertus.

Plačiau
 

2015-03-30

Konferencijoje "Meeting Point - Vilnius" - įkvepiantys garsių režisierių pranešimai

Kovo 31-ąją, antradienį, prasideda šeštąjį kartą vyksianti konferencija "Meeting Point - Vilnius". Kino industrijai skirtas vienas didžiausių Baltijos regione renginių sukvies diskutuoti aktualiomis audiovizualinės srities temomis. Trijų dienų konferencijos kryptis - kinas kaip verslas. "Meeting Point - Vilnius" šiemet lankysis ir tokie žymūs režisieriai, kaip Bille'as Augustas, Joshua Oppenheimeris, Michelis Hazanavicius, ar rinkodaros specialistai "The Einstein Couple", sukūrę reklaminę kampaniją Larso von Triero filmui "Nimfomanė".

Plačiau
 

2015-03-27

Gandrinių šventė – Etnografinių regionų metams

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato ir Aukštadvario regioninio parko direkcijos kovo 28 d. organizuoja Gandrinių šventę, skirtą etnografinių regionų metams.

Plačiau
 

2015-03-27

„Kino pavasaryje“ uždainuos žinomi aktoriai

Antra savaitė žiūrovus šildantis festivalis „Kino pavasaris“ lankytojams paruošė staigmeną: pirmadienį, kovo 30 d. klube „Tamsta“ įvyks koncertas, kuriame į sceną lips aktoriai – bet ne vaidinti, o dainuoti ir skaityti eiles.

Plačiau
 

2015-03-25

Nacionalinio M. K. ČIURLIONIO dailės muziejaus EKSPOZICIJOJE LANKYTOJUS DŽIUGINA NAUJOVĖS

Šiais metais minint tapytojo ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus – vienintelė vieta pasaulyje, kur galima nuodugniai susipažinti su unikalia lietuvių menininko asmenybe ir jo daugialypiu kūrybiniu palikimu – kviečia M. K. Čiurlionio jubiliejinius metus švęsti jau dabar.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 6574341
Šiandien apsilankė: 2020
Dabar naršo: 65