English
 
 
Naujienos

2014-09-15

Š. Birutis: pirmieji Lietuvos kultūros tarybos metai buvo sudėtingi, tačiau sėkmingi

Lietuvos kultūros taryba, pažymėdama vienerių metų sukaktį, kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Tarptautine menų tarybų ir agentūrų federacija (IFACCA) rugsėjo 15 d. Kultūros ministerijoje surengė atvirą sesiją, kurioje patirtimis apie kultūros politikos formuotojų ir įgyvendintojų bendradarbiavimo patirtis, valdymo susitarimus dalijosi atstovai iš Airijos, Švedijos, Škotijos ir Anglijos menų tarybų.

Plačiau
 

2014-09-15

Lietuvos ir Latvijos kultūros ministrai kartu šventė Baltų vienybės dieną

Rugsėjo 13 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su Latvijos kultūros ministre Dace Melbārde  Rucavoje (Latvija) šventė Baltų vienybės dieną.

Plačiau
 

2014-09-15

Kvietimas teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Paraiškas galima teikti iki 2014 m. rugsėjo 23 d.

Plačiau
 

2014-09-14

PRIIMAMOS PROFESIONALAUS SCENOS MENO PROJEKTŲ SKLAIDOS IŠLAIDŲ DALINIO KOMPENSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ PARAIŠKOS

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija priima Profesionalaus scenos meno 2014 metų I-ąjį pusmetį įvykdytų projektų sklaidos (salių nuomos) išlaidų dalinio kompensavimo iš valstybės biudžeto lėšų paraiškas.

Plačiau
 

2014-09-14

KULTŪROS MINISTERIJA KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS VALSTYBINEI JONO BASANAVIČIAUS PREMIJAI GAUTI

Kultūros ministerija priima paraiškas Valstybinei Jono Basanavičiaus premijai už reikšmingus pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje, gauti.

Plačiau
 

2014-09-11

Susitiko Lietuvos ir Baltarusijos kultūros ministrai

Rugsėjo 11 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Baltarusijos kultūros ministru Borisu Svetlovu. 16 val. abiejų šalių kultūros ministrai dalyvaus Vilniaus paveikslų galerijoje vyksiančios parodos „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos“ atidaryme.

Plačiau
 

2014-09-11

2014 metais gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja 43 kultūros ir meno kūrėjai

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisijai svarstyti pateiktos 43 asmenų kandidatūros 2014-ųjų metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijai gauti:

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

2014-09-15

Lietuvos dizaineriai - Londono dizaino festivalyje

Šį savaitgalį prasidėjusiame Londono dizaino festivalyje kaip niekada anksčiau itin ryškūs lietuviško dizaino akcentai: festivalio metu pristatomi jaunųjų dizainerių darbai „pop up“ parodoje, Lietuvos dizaino forumas dalyvauja mugėje „Design 100%“, taip pat Londono menų universitete (UAL) bus pristatytas geriausių iliustracijų leidinys, kuriame įtraukta Stasio Eidrigevičiaus kūryba.

Plačiau
 

2014-09-15

TRAGIŠKA “VILKO VAIKŲ” ISTORIJA PRIMENAMA VOKIETIJOS KINO TEATRUOSE

Ilgus dešimtmečius nutylėta tragiška išsigelbėjimo Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais ieškojusių „vilko vaikų“ iš Rytprūsių istorija sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio Vokietijoje. Maždaug pusšimtyje kino teatrų didžiuosiuose šios šalies miestuose nuo rugpjūčio 28 dienos rodomas jauno vokiečių režisieriaus ir scenaristo Ricko Ostermanno filmas „Vilko vaikai“ („Wolfskinder“).

Plačiau
 

2014-09-12

INTENSYVŪS LIETUVIŲ KALBOS KURSAI BERLYNE JAU TAMPA TRADICIJA

Tradiciškai kasmet rengiamiems intensyviems dviejų savaičių lietuvių kalbos kursams Berlyno Humboldtų universitete šį kartą pasiryžo 15 studentų – filologai, istorikai, politologai ir kitų sričių specialistai, turintys akademinių ar kitokio pobūdžio interesų studijuoti lietuvių kalbą.

Plačiau
 

2014-09-05

Lietuvių literatūra pristatoma Švedijoje

Poetės Daivos Čepauskaitės poezija bus pristatoma rugsėjo 5 d. Kristianstado (Švedija) Konserthuset‘o Mažojoje salėje. Poezijos vakaro metu D. Čepauskaitės poeziją skaitys leidėjas Mikael Nydhal, gerai pažįstamas lietuvių rašytojams, poetams bei vertėjams.

Plačiau
 

2014-09-03

Fotomenininkai kviečiami teikti projektus Tarptautiniam fotografijos festivaliui Jungtinėje Karalystėje

Iki spalio 1 dienos Tarptautinis fotografijos festivalis „Format“ kviečia fotomenininkus teikti projektus konkursui tema – „Įrodymas“ (angl. k. evidence). 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2014-09-15

“Trimito” 58-asis sezonas: nauji projektai, naujos pažintys

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ simboliškai 58-ąjį sezoną pradėjo rugsėjo 1 d. dalyvaudamas gražiame, tradicija tapusiame koncerte „Beauštanti aušrelė“, skirtame mokslo metų pradžiai ir laisvės dienai paminėti. Naujasis 2014-2015 metų sezonas ne mažiau turtingas ir įdomus, rengiamos naujos ir esamos koncertų programos, išsiskiriančios savo žanru bei atlikimu, paklausios ir aktualios klausytojui, naujos tarptautinės pažintys ir svečiai.

Plačiau
 

2014-09-15

Į Valdovų rūmų muziejų atkeliavo unikalūs gobelenai iš privačių kolekcijų visame pasaulyje

                      Į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus su ypatinga palyda ir apsauga specialiu transportu atgabentos unikalios vertybės – dar niekam nerodytas ir mažai žinomas 34 gobelenų rinkinys. Istoriniai audiniai priklauso privačioms kolekcijoms, sukauptoms Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, kitose Europos šalyse ir JAV. Integruoti į atkurtus istorinius reprezentacinius interjerus pristatančias Valdovų rūmų muziejaus trečio aukšto menes, bemaž 25 mln. litų įkainoti XV a. pabaigos–XVI a. senieji monumentalūs meniniai audiniai bus pristatyti parodoje „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“.

 

Plačiau
 

2014-09-15

Lietuvos pašto istorija – naujuose Lietuvos nacionalinio muziejaus leidiniuose

Rugsėjo 18 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1) bus pristatyti nauji muziejaus leidiniai „Paštas Lietuvoje iki 1918 metų: siuntos, antspaudai, žymos“ ir „Paštas Lietuvoje 1918–1940 metais: valstybės pašto kūrimas ir veikla, ženklų leidyba“.

Plačiau
 

2014-09-10

Režisierius Jonas Vaitkus griebėsi skalpelio

Naują premjerą ruošiantis režisierius Jonas Vaitkus ryžosi skrodimui. Po jo skalpeliu – ne tik legendinė Williamo Shakespeare‘o pjesė „Karalius Lyras“, bet ir spektaklyje vaidinantys aktoriai. Rugsėjo 20 ir 21 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre J.Vaitkus žiūrovams ketina atverti gyvą žmogiškosios prigimties nervą ir atskleisti  nuogą aktorinį talentą. „Jeigu esi karalius, tai ir nuėjęs į pirtį jausies karaliumi – ir nesvarbu, kokiu rūbu ar makiažo sluoksniu pridengsi savo kūną, – o jei esi ubagas, tai ubagu ir jausies“, – sakė režisierius ir pridūrė „Čia aktorius turi visu savo esybės turiniu ir duotu talentu atstovauti kuriamam personažui ir nesvarbu, kokios svarbos ar menkumo tas personažas būtų“.

 

Plačiau
 

2014-09-10

Kviečia XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale: Garsai iš Rytų ir Vakarų“

2014 m. rugsėjo 8 dieną Vilniuje startavo kasmetinė senosios muzikos šventė – XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Daugiau kaip dvi savaites truksiantis rudens festivalis šiemet klausytojus dar pakvies į septynis koncertus, kuriuos surengs Lietuvos ir užsienio atlikėjai, pateikdami išskirtines senosios – viduramžių, Renesanso, baroko muzikos programas, šiemet aprėpiančias ne vien Vakarų tradiciją, bet ir egzotiškąsias Rytų šalis.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 5285645
Šiandien apsilankė: 1145
Dabar naršo: 198