English

 
 
 
 
 
Naujienos

2015-08-03

KULTŪROS MINISTERIJA PATVIRTINO LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ TARPTAUTINIŲ MENO RENGINIŲ SĄRAŠĄ 2016-2018 METAMS

Lietuvos Respublikos kultūros ministras, vadovaudamasis Lietuvoje rengiamų tęstinių tarptautinių meno renginių 2016 – 2018 m. sąrašo sudarymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2015 m. sausio 14 d. įsakymu Nr. ĮV-28 „Dėl Lietuvoje rengiamų tęstinių tarptautinių meno renginių 2016-2018 m. sąrašo sudarymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 5 punktu bei atsižvelgdamas į Lietuvos kultūros ir meno tarybos teikimą (2015 m. gegužės 12 d. posėdžio protokolas Nr. EK 13-4), patvirtino Lietuvoje rengiamų tęstinių tarptautinių meno renginių 2016 - 2018 metais sąrašą.

Plačiau
 

2015-08-03

PATVIRTINTI NEMATERIALAUS KULTŪROS PAVELDO VERTYBIŲ SĄVADO NUOSTATAI IR NEMATERIALAUS KULTŪROS PAVELDO VERTYBIŲ SĄVADO DUOMENŲ SAUGOS NUOSTATAI

 

Kultūros ministro 2015 m. liepos 31 d. įsakymu Nr. ĮV-516 patvirtinti Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado nuostatai ir Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado duomenų saugos nuostatai. Dokumentus galima rasti internete adresu:

Plačiau
 

2015-07-30

Priimamos kandidatūros Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija priima siūlymus kandidatų Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti.

 

Plačiau
 

2015-07-30

KULTŪROS MINISTERIJA LAUKIA SIŪLYMŲ DĖL TRANSLIAVIMO IR RETRANSLIAVIMO LICENCIJAVIMO TAISYKLIŲ

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija paskelbė viešąsias konsultacijas dėl Transliavimo veiklos ir retransliuojamo turinio licencijavimo taisyklių projekto ir Metinės įmokos už radijo ir (ar) televizijos programų transliavimo, retransliavimo, platinimo internete, užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikimo veiklą dydžio nustatymo tvarkos aprašo projekto. Viešosios konsultacijos dėl projektų vyks iki 2015 m. rugpjūčio 17 d.

Plačiau
 

2015-07-29

Kultūros ministras pasveikino aktorių Vytautą Tomkų 75 metų jubiliejaus proga

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasveikino  Lietuvos teatro ir kino aktorių Vytautą Tomkų, liepos 29 dieną švenčiantį garbingą 75 metų jubiliejų, ir padėkojo už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, ilgametę profesinę, kūrybinę veiklą, svarų indėlį į kino ir teatro meną.

 

Plačiau
 
 
 

2015-07-29

Lietuvos organizacijų dėmesiui: netrukus vyks atranka į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą

Š. m. liepos mėn. Europos Sąjungos (ES) Taryba nustatė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (toliau – Komitetas) sudėtį – jį sudarys 350 narių iš ES valstybių narių (šiuo metu Komitetą sudaro 353 nariai). Lietuvai Komitete kaip ir anksčiau numatytos 9 vietos. Kultūros srities organizacijų atstovai gali taip pat teikti savo atstovų kandidatūras.

Plačiau
 

2015-07-28

Kultūros ministras susitiko su naująja Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke

Kultūros ministras Šarūnas Birutis liepos 28 dieną susitiko su naująją Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henke. Ministras pasveikino bendruomenės išrinktą pirmininkę pradėjus eiti naujas, sunkias ir atsakingas pareigas.

 

Plačiau
 

2015-07-28

Kviečiame teikti siūlymus priemonės „Aktualizuoti kultūros paveldo objektus“ projektų finansavimo sąlygų aprašo projektui

Kultūros ministerija parengė 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto įgyvendinimo priemonės „Aktualizuoti kultūros paveldo objektus“ projektų finansavimo sąlygų aprašo projektą  (toliau – Projektas) ir kviečia suinteresuotąsias puses ir socialinius partnerius teikti pastabas ir pasiūlymus.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Kultūros atašė informacija

G. Savickio (ELTA) nuotr.
2015-07-27

Moterų choras „Liepos” Italijoje pripažintas absoliučiai geriausiu

Moterų choras „Liepos” Lietuvai siunčia džiugią žinią – Tarptautiniame chorų konkurse, Italijoje, "Liepos" nugalėjo nominacijoje "Geriausias moterų choras" ir laimėjo sidabro bei bronzos medalius atskirose kategorijose.

Plačiau
 

2015-07-24

Ansamblis „Lietuva“ šiltai sutiktas Lenkijos žiūrovų

Daugiau nei 5000 lenkų žiūrovų atsistoję plojo ansambliui „Lietuva“, kai lietuviai, kartu su kolektyvais iš Baltarusijos ir Ukrainos, oficialiai atidarė Lenkijos Balstogės (Białystok)  mieste prasidėjusį tarptautinį folkloro festivalį „Podlaska Oktawa Kultur“. Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Balstogės festivalyje dalyvavo pirmą kartą, nors daugybę kartų koncertavo kituose Lenkijos miestuose. 

 

Plačiau
 

2015-07-24

„Trys keturiose“ ir smuikininkas Abraham Brody pasirodys Barbican centre Londone

Liepos 24 dieną Barbican meno galerijoje  pristatomas smuikininko Abraham Brody ir sutartinių giedotojų ansamblio „Trys keturiose“ projektas „Protėviai“ („Ancestors“). Dviejų dalių pasirodymas yra įkvėptas lietuviškos folklorinės muzikos, pagoniškų apeigų, baltų ir slavų kultūrų.

 

Plačiau
 

2015-07-23

Lietuviško šiuolaikinio šokio spektakliai – festivalyje Edinburge

Viename didžiausių pasaulio meno festivalių, Edinburge vykstančiame „Fringe“, mūsų šaliai šįmet atstovauja du šiuolaikinio šokio spektakliai, sulaukę pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje scenoje. Rugpjūčio 17–22 dienomis, tiksliau rytais, „SpaceTriplex“ salėje publiką žadins choreografės Birutės Banevičiūtės „Mozaika“ ir Metų scenos menų reiškiniu nominuotas, Menų spaustuvėje sukurtas šokio spektaklis „Contemporary?“.

 

Plačiau
 

2015-07-22

Vroclavo kino festivalyje - rekordinis lietuviškų filmų skaičius

Liepos 23 d. Vroclave prasidės penkioliktasis kino festivalis „T-Mobile New Horizons“, kuriame pristatomi ryškiausi 1959–2015 metais sukurti vaidybiniai filmai iš Lietuvos.

 

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Renginiai

2015-08-03

DAUGIASLUOKSNIS ŠOKIO TEATRO „AURA“ PROJEKTAS SU NORVEGIJA

Kauno šokio teatras „Aura“ pasižymi itin aktyviu bendradarbiavimui su užsienio kūrėjais. Ketvirtą dešimtį gyvuojantis teatras Lietuvos šiuolaikinį šokį reprezentavo jau 27 užsienio valstybėse.

Plačiau
 

2015-07-31

Pradėtas restauruoti Vilniaus Šv. Stepono bažnyčios sgrafitas

Šv. Stepono bažnyčia ─ vienintelė renesansinė bažnyčia Vilniuje, kurią puošia dar XVII amžių menantis sgrafito tinkas. Šiais metais, atliekant fasado konservavimo ir restauravimo darbus, pradėtas restauruoti sgrafito ornametinis frizas. Darbus planuojama baigti 2017 m.

Plačiau
 

2015-07-29

Kviečiame į paskaitas apie viešąsias erdves ir viešumą

Utenos kraštotyros muziejus, kartu su UAB "Simbahöllin” (Islandija) įgyvendina projektą „Kuruotų rezidencijų programa KLAUSINĖJANTYS MENAI/QUESTIONING ARTS“. Liepos 29–30 dienomis Utenos kraštotyros muziejus kviečia į šio projekto rėmuose organizuojamas paskaitas-pokalbius apie viešąsias erdves ir viešumą.

Plačiau
 

2015-07-24

Dangės upe vėl plauks istoriniai laivai

Lietuvos jūrų muziejus jau ketvirtą kartą Jūros šventės metu rengia tarptautinį istorinių ir tradicinių laivų paradą „Dangės flotilė“. Šeštadienį, liepos 25 d., jau ketvirtą kartą analogų Lietuvoje neturinčiame renginyje bus pristatyta  16 tradicinių laivų ir senesnių nei 50 metų jachtų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos.

Plačiau
 

2015-07-24

Lietuvos kamerinis orkestras išvyko į Vokietiją ir Italiją, grįš „Nakties serenadoms“

Lietuvos kamerinis orkestras liepos 24 dieną koncertuoja Reingau festivalyje, o šeštadienį pasirodys Salo festivalyje Italijoje.

Plačiau
 
 
  Naujienų archyvas

Iš viso apsilankė: 7224152
Šiandien apsilankė: 7199
Dabar naršo: 49